Spoločnosť Honor vznikla v roku 2013 a za tých pár rokov existencie si prešla turbulentnými obdobiami. Materskou spoločnosťou bol na začiatku jej existencie Huawei. Ten vytvoril Honor najmä preto, aby mohol lacnejšie predávať svoje smartfóny, pričom jeho ceny mohli naďalej zostať v prémiovejších výškach.
Výsledkom tak bolo, že sme sa na pultoch predajní stretávali so zariadeniami s takmer totožným dizajnom. Jeden mal však logo Honor, druhý Huawei. Obom značkám sa darilo a Huawei bol na vrchole síl. Všetko sa skomplikovalo, keď sa spustila americko-čínska obchodná vojna.
Huawei zasiahli sankcie zo strany USA a musel prestať nielen využívať služby od Googlu, ale aj americké technológie na výrobu jednotlivých komponentov. To sa pretavilo do odstránenia aplikácií ako YouTube, Gmail či Google Mapy a tiež to Huawei znemožnilo vyrábať vlastné čipy.
Lenže čo sa týkalo Huawei, dotýkalo sa aj Honoru. V roku 2020, keď predaje celkovo týmto značkám na mimočínskych trhoch klesali, sa teda Huawei rozhodol Honor zachrániť. Predal ho, aby oficiálne preťali väzby.
Pozrite si testovacie fotky z Honor 50:
Honor odkúpila nová čínska spoločnosť Shenzhen Zhixin New Information Technology a do Honoru sa tak opäť vrátili služby Google. Získal aj nové čipy. Po čase sa nám tak do rúk dostal tento nový samostatný Honor a my vám ponúkame dojmy z testovania Honor 50.
Povedomý dizajn
Úprimne, práve dizajn ešte stále odkazuje na dedičstvo Huawei. Na trhu totiž existuje smartfón Huawei Nova 9, ktorý vyzerá absolútne totožne. Sú to ešte dozvuky predošlého spojenia, dlho naplánované kusy jednoducho vyšli z fabriky naraz.
V každom prípade, osobne sa nám dizajn pozdáva, i keď je to subjektívny názor. Páči s...
Zostáva vám 85% na dočítanie.