Samsung Galaxy A52s 5G. Tento telefón má 6,5-palcový AMOLED displej a poháňa ho osemjadrový procesor Snapdragon 778G, ktorému sekunduje 6/8 GB RAM a kapacita vnútorného úložiska je 128/256 GB. Trojica fotoaparátov na zadnej strane má rozlíšenie 64 MP (hlavný), 12 MP (ultraširoký) a 5 MP (makro). Nechýba ani 5 MP senzor hĺbky. Selfie kamera má rozlíšenie 32 MP. Čítačka odtlačkov prstov je umiestnená v displeji a batéria má kapacitu až 4500 mAh. Cena telefónu u nás je približne od 430 eur.Samsung
StoryEditor

Tieto telefóny idú na dračku. Inšpirujte sa v týchto dostupných modeloch

13.12.2021, 23:01
Toto boli najpredávanejšie smartfóny u slovenských operátorov za november 2021.

Operátori 4ka, O2, Orange a Slovak Telekom sa s nami podelili so štatistikami predajov smartfónov za uplynulých 30 dní. Tak ako po minulé mesiace, i teraz sú takmer všetky tieto kúsky v cene do 300 eur. Sú to zároveň smartfóny, ktoré máme aktuálne dostupné na našom trhu a môžete sa po nich poobzerať.

Čipová kríza totiž spôsobila, že hoci výrobcovia by niektorých smartfónov mohli predávať i viac, jednoducho ich nemajú na skladoch. Práve operátori zároveň tvoria drvivú väčšinu predaných zariadení na Slovensku. Slováci teda radi nakupujú telefóny k rôznym paušálom či akciám u svojich poskytovateľov telekomunikačných služieb.

„Na Slovensku sú mobilní operátori stále najväčšími predajcami mobilných telefónov, pričom odhadujeme, že náš podiel tvorí dve tretiny z celkového predaja. V tomto smere je náš trh v inej pozícii ako iné, napríklad grécky či český trh. Tu majú operátori menší podiel a väčšiu časť predaja ťahá skôr open-market, teda predajcovia elektroniky či iné siete,“ vysvetľuje situáciu Michal Korec, hovorca Slovak Telekom.

Napriek tomu nejde o presný obraz najpredávanejších smartfónov na Slovensku. Nerátajú sa tu totiž mobilné telefóny, ktoré si kupujeme z bežných obchodov s elektronikou. Toto poradie smartfónov vytvorili ich predaje u operátorov za októbrové dni, pričom sa sem rátajú telefóny k paušálom, ale aj smartfóny, ktoré si zákazník kúpi v ich eshope, prípadne smartfóny, ktoré si objedná firma pre zamestnancov.

Podľa prvých troch priečok z ponuky 4ky, O2, Orange a Slovak Telekomu vidno, že naším trhom hýbu momentálne tri značky, presnejšie Xiaomi, Samsung a Motorola. Okrem toho sú tu však aj výrobcovia Poco a Redmi, ktorí však obaja patria pod krídla Xiaomi. 

Pozrite si v galérii nižšie, ako sa darilo jednotlivým zariadeniam. Nájdete tu špecifikácie a ceny jednotlivých mobilov:

22. jún 2022 18:54