StoryEditor

Tieto smart hodinky sú doslova šperkom. Ako obstáli v našom teste?

05.01.2022, 23:01
Smart hodinky Huawei Watch GT3 stavajú na príťažlivom dizajne. Sú však schopné ponúknuť aj skvelú výdrž a mnoho užitočných funkcií.

Hoci Huawei so svojimi smartfónmi zažíva náročné obdobie kvôli americko-čínskej obchodnej vojne, jeho takzvaná nositeľná elektronika sa stále predáva veľmi dobre. Patria sem bezdrôtové slúchadlá, smart náramky i smart hodinky.

Podľa agentúry IDC bol v treťom kvartáli minulého roka Huawei na štvrtom mieste v počte predaných zariadení, pričom si medziročne polepšil o 3,7 percenta. A hoci je pred ním tretie Xiaomi, práve to si v tomto rebríčku pohoršilo oproti tretiemu kvartálu predminulého roka o takmer 24 percent. Samsung sa tak stal svetovou dvojkou a Apple zostáva naďalej jednotkou.

Práve k inteligentným hodinkám pridal len nedávno Huawei dvojicu zariadení, ktoré mu môžu pomôcť vyšplhať sa vyššie. Majú spoločné označenie Huawei Watch GT3.

Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Jedny sú však mužské a majú priemer displeja 46 milimetrov a druhé sú útlejšie, teda prevažne ženské s priemerom displeja 42 milimetrov. Práve tie HN podrobili redakčnému testu.

Kovové vyhotovenie

Novinka má niekoľko dizajnových možností, pričom testovaný kus obsahoval pekný kovový náramok. V kombinácii s telom zo žltého kovu pôsobili hodinky maximálne elegantne a hodia sa na ruku každej žene, ktorá túži po smart hodinkách, ktoré nevyzerajú tak, akoby sa práve chystala behať do hôr. Elegancia so sebou však prináša aj nevýhody.

Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Kovový remienok totiž nemusí byť úplne vhodný na šport, prípadne plávanie. Pot či chlórová voda mu jednoducho nemusia vyhovovať. Pred ich kúpou si teda rozmyslite,...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
20. máj 2022 04:04