Ocenenie IT osobnosť roka 2018 si odniesol Gabriel Galgóci, generálny riaditeľ AT&T Global Network Services Slovakia.PC REVUE
StoryEditor

Slovenské počítačové „Oskary“ 2018 sú rozdané: Tieto mená ovládli IT sektor

05.10.2018, 15:21
Autor:
redred
Už po osemnásty raz sa na spoločenskom večere IT GALA odovzdávali prestížne ocenenia.

Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií.

Cieľom je zhodnotiť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty a produkty, realizované v danom roku.

Hostí na 18. ročníku IT Gala 2018 vítal robot Pepper. Hostí na 18. ročníku IT Gala 2018 vítal robot Pepper. PC REVUE

​Odborná komisia opäť zostavila širšiu nomináciu viac ako 80 osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie troch osobností, troch produktov a troch projektov bez určenia poradia.

Výsledky hlasovania sa slovenská IT komunita dozvedela na slávnostnom gala vyhodnotení vo štvrtok 4. 10. 2018 v Refinery Gallery.

  • IT OSOBNOSŤ roka 2018

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2018 sa víťazom stal Gabriel Galgóci zo spoločnosti AT&T Global Network Services Slovakia.

Ocenenie IT osobnosť roka 2018 si odniesol Gabriel Galgóci, generálny riaditeľ AT& Ocenenie IT osobnosť roka 2018 si odniesol Gabriel Galgóci, generálny riaditeľ AT& PC REVUE

​Gabriel Galgóci pôsobí ako generálny riaditeľ spoločnosti a Riaditeľ pre Manažované zákaznícke služby v regióne EMEA. Za 19 rokov práce v AT&T sa mu podarilo slovenskú pobočku dostať do pozície strategického centra globálnych služieb a najväčšej AT&T pobočky mimo materskej krajiny.

Z vtedajších 11 zamestnancov sa rozšírila na súčasných vyše 4 400. Pracovné pozície sa pod jeho vedením transformovali z „backoffice“ na pracovné pozície s vysokou pridanou hodnotou (dizajnér sieťových riešení, architekt sieťovej bezpečnosti, vývoj aplikačných platforiem a nástrojov pre globálne služby).

Na Slovensku sa podarilo vyvinúť službu, ktorá sa po úspešnom „Proof of Concept“ testovaní už implementuje pre zákazníkov na celom svete.

  • IT PROJEKT roka 2018

V kategórii IT PROJEKT roka 2018 si ocenenie odnáša FaBiS: Biometrická identifikácia klienta banky bez fyzickej prítomnosti.

Zo získania titulu najlepší IT projekt 2018 sa tešili Dušan Slimák, vedúci oddelenia implementácie úverov v Tatra banke a account manager Peter Ivanka (vľavo) zo spoločnosti Softec Account Manager Zo získania titulu najlepší IT projekt 2018 sa tešili Dušan Slimák, vedúci oddelenia implementácie úverov v Tatra banke a account manager Peter Ivanka (vľavo) zo spoločnosti Softec Account Manager PC REVUE

​Táto mobilná aplikácia pomáha klientom získať dostatočne kvalitné údaje pre potvrdenie identity. Porovnáva selfie s tvárou na občianskom preukaze, overuje živosť človeka (tzv. liveness check).

Online overenie získaných podkladov oproti databáze MV SR vyhodnocuje zhodu s údajmi a fotografiou na občianskom preukaze.

Projekt je určený pre neklientov Tatra banky a spája identifikáciu so self-service predajom bežných účtov a spotrebných úverov. Projekt prihlásili spoločnosti Tatra banka, a. s. a Softec, spol. s r.o.

  • IT PRODUKT roka 2018

V kategórii IT PRODUKT roka 2018 ocenenie získala Komunikačná technológia STEMI.

Víťazom kategórie IT produkt 2018 sa stala spoločnosť STEMI, ktorú zastupoval riaditeľ Milan Barger. Víťazom kategórie IT produkt 2018 sa stala spoločnosť STEMI, ktorú zastupoval riaditeľ Milan Barger. PC REVUE

​Ide o technológiu, umožňujúcu pomocou smartfónov okamžitú obrazovú a hlasovú konzultáciu prípadu infarktu myokardu, vrátane EKG a cievnej príhody, medzi profesionálnym záchranárom v teréne a lekárom – špecialistom.

Nemocničný tím pritom vidí polohu sanitky, čas dojazdu a rôzne klinické informácie, a tak vie pripraviť potrebné podmienky pre prijatie pacienta v nemocnici. Produkt prihlásila spoločnosť STEMI Global, s. r. o.

  • Najziskovejšia IT firma roka 2017

Titul Najziskovejšia IT firma roka 2017 získala spoločnosť Profesia, spol. s r. o.

Cenu pre najziskovejšiu IT firmu roka odovzdal Maroš Ďurik, generálny riaditeľ Across private investments šťastnej riaditeľke spoločnosti Profesia, Ivane Molnárovej. Cenu pre najziskovejšiu IT firmu roka odovzdal Maroš Ďurik, generálny riaditeľ Across private investments šťastnej riaditeľke spoločnosti Profesia, Ivane Molnárovej. PC REVUE

​Kategória Najziskovejšia IT firma roka vychádza z kvantitatívnych kritérií. Rebríček pripravujú spoločnosti Across Private Investments, FinStat a Digital Visions (PC REVUE).

Hlavné kritérium na zaradenie do rebríčka je príslušnosť firiem do odvetvia informačných a telekomunikačných technológií, ako hlavného predmetu podnikateľskej činnosti.

Z týchto firiem bolo vybraných 100 s najvyššou EBITDA, teda ziskom pred zdanením, úrokmi, odpismi a amortizáciou. Vybraté spoločnosti sa následne hodnotili z hľadiska medziročného rastu EBITDA, návratnosti vlastného kapitálu (ROE), návratnosti aktív (ROA) a ziskovej marže.

O nomináciách rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Ivan Kopáčik (ISACA), Ľuboslav Lacko (PC REVUE), Ján Šebo (CTF), Mário Lelovský (ITAS), Boris Tytykalo (SITA), Filip Hanker a Ján Trangel (Živé.sk), Slavomír Bača (Mentor Partners/robime.it) a Martin Drobný (PC REVUE/NEXTECH).

Ceny pre víťazov IT GALA 2018  vytvoril slovenský výtvarník a sochár Achilleas Sdoukos. Ceny pre víťazov IT GALA 2018 vytvoril slovenský výtvarník a sochár Achilleas Sdoukos. PC REVUE

​Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií IT GALA, ktoré organizuje Digital Visions, vydavateľ magazínov PC REVUE a portálu NexTech.sk, tento rok moderoval Sajfa.

01 - Modified: 2022-09-23 11:41:24 - Feat.: - Title: Rusko hovorí o vynímkách z čiastočnej mobilizácie. Budú ju mať pracovníci sektora IT 02 - Modified: 2022-09-13 09:17:30 - Feat.: - Title: Za eurofondové IT projekty minulej vlády musí Slovensko zaplatiť 48 miliónov eur, tvrdí Remišová 03 - Modified: 2022-09-10 17:04:47 - Feat.: - Title: Ukrajinská hra na najnižšie pudy. Rusov zlákali na krásne ženy, ich základňu potom zrovnali so zemou 04 - Modified: 2022-09-09 10:55:49 - Feat.: - Title: Horúce novinky Apple sú známe: Na takéto ceny sa treba pripraviť pri iPhonoch a smart hodinkách 05 - Modified: 2022-08-31 15:00:00 - Feat.: - Title: Toto sú naozaj štýlové smart hodinky aj pre milovníkov klasiky
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
27. september 2022 04:41