StoryEditor

Unikátny smartfón s neviditeľným fotoaparátom. Kombinuje kožu, zlato a hliník

09.01.2020, 17:30
Firma OnePlus predstavila koncept smartfónu, ktorý elegantne ukrýva viacero fotoaparátov.

Na výstave CES 2020 sa predviedli futuristické elektromobily, ohybné notebooky no tiež zaujímavé vízie v oblasti smartfónov. Jednu z nich má na svedomí čínska spoločnosť OnePlus, informuje portál gsmarena.com

OnePlus, známy ako takzvaný zabijak vlajkových lodí, kvôli skvelému pomeru cien a výkonu svojich zariadení tu ukázal smartfón s nezvyčajnými fotoaparátmi. Tie si totiž na prvý pohľad ani nevšimnete. Sú dômyselne ukryté pod vrstvou špeciálneho elektrochemického skla, ktoré sa podľa potreby úplne stmaví a schová jednotlivé snímače na zadnej strane.

Keď však aktivujete aplikáciu fotoaparátu, sklo sa rozjasní, odhalí fotoaparáty a umožní im tak zároveň spraviť fotku. Táto vrstva zároveň slúži aj ako clona, napríklad počas mimoriadne slnečného dňa. Stmavenie a rozjasnenie skla má na svedomí regulovaný elektrický prúd.

Novinka si tiež zatiaľ nenájde miesto v masovej produkcii, no koncept má naozaj dobrý zmysel a mohol by byť jedným z tých, ktoré sa naozaj zídu. V čase, keď je na zadnej strane čoraz viac fotoaparátov, by mohol ukryť všetky snímače a pekne zjednotiť dizajn zadnej strany.  

Spoločnosť predstavila svoju novinku v spolupráci s automobilkou McLaren. Spoločnú majú na prvý pohľad najmä typickú oranžovú farbu s presnejším odtieňom Papaya Orange. 

OnePlus

​Špecifikácie má táto jedinečná novinka totožné so smartfónom OnePlus 7T Pro, ktorý predstavila spoločnosť pred časom. Ide o osemjadrový procesor Snapdragon 855+, 12 GB pamäte RAM a kapacita vnútorného úložiska má 256 GB. 

No a smutná správa na koniec? Táto novinka zatiaľ nemieri do masovej výroby. Ako napovedá názov, je to len koncept. Ten však naznačuje, ktorým smerom by sa mohla firma v budúcnosti vybrať. Navyše, fanúšikovia i verejnosť boli týmto nápadom celkom nadšení. 

25. máj 2022 19:09