WhatsApp
StoryEditor

WhatsApp dostal tmavý režim. Takto si ho aktivujete

05.03.2020, 17:30
Tmavá téma chatov vo WhatsAppe je prístupná už aj pre Slovensko.

Niektoré aplikácie ponúkajú používateľom aj takzvaný tmavý režim. Pozadie aplikácie je vtedy čierne, alebo nejakým spôsobom stmavené. Po tom, ako Tmavý režim dorazil na YouTube sa o pár mesiacov objavil aj na Messengeri a časom bol dostupným aj pre Instagram. 

Aktuálne správy z androidcentral.com hovoria, že tmavý režim je dostupný už aj pre WhatsApp. Nuž a ak ste fanúšikom tmavého rozhrania vášho smartfónu, tento režim si zamilujete. Tmavá téma chatov vo WhatsAppe je prístupná už aj pre Slovensko. 

Návod, ako si aktivujete tmavý režim na WhatsAppe:

​Ako si ju aktivujete? Stačí ísť do obchodu Google Play s aplikáciami a vyhľadať WhatsApp. Mali by ste mať k dispozícii aktualizáciu, ktorú spustíte. Keď sa vám aplikácia obnoví, mali by ste spolu s aktualizáciou získať aj možnosť tmavého režimu. 

Vymažte z multitaskingu aplikáciu WhatsApp, aby nebežala na pozadí a znovu ju spustite. V Nastaveniach kliknite na možnosť Chaty a tu nájdete novú položku Motív, kde zvolíte Tmavý režim. 

​Ak sa pýtate, na čo je to dobré, odpoveď nie je úplne jednoznačná. Milióny používateľov si obľúbili tmavú farbu pozadia či už v celom systéme smartfónu, alebo jednotlivých aplikácií.

Na jednej strane to aj podľa nás vyzerá esteticky, no na druhej strane to môže v niektorých prípadoch šetriť batériu. Pri AMOLED displejoch sú totiž vtedy vypnuté pixely, takže nevysielajú svetlo a tak sú šetrnejšie k batérii. Ak máte displeje s inou technológiou, nemá to významný vplyv na batériu. 

V neposlednom rade však z tmavších tém a pozadí majú radosť naše oči. Nepáli do nich tak veľmi bledé svetlo z displejov. Odborníci sa zhodujú na tom, že modré svetlo, ktoré prúdi z displejov, môže mať vplyv aj na to, že sa nám ťažšie zaspáva. Tmavý režim tak môže byť aj celkom užitočný.  

Máte v obľube tmavé témy a režimy aplikácií? Dajte nám vedieť v komentári váš názor.  

19. máj 2022 22:58