StoryEditor

Top smartfónu za 1300 eur chýba len jedna podstatná vec

06.09.2020, 00:01
Čo všetko ponúka nový Samsung Galaxy Note 20 Ultra a kde ukrýva kontroverznú stránku?

Samsung Galaxy Note je séria smartfónov s jedinečným perom S Pen v útrobách telefónu. Je to najpokročilejší stylus, aký v telefónoch nájdete, a zároveň je to jeden z najstarších kontinuálnych modelových radov, aké sa v mobilnom svete vyrábajú.

Prvý kúsok vyšiel v roku 2011 a priniesol dovtedy jeden z najväčších displejov. Nový Samsung Galaxy Note 20 Ultra nezostal tejto povesti nič dlžný a opäť je tu s masívnou obrazovkou a perom, ktoré má pokročilé vlastnosti. Ako si počínal v teste?

Alžbeta Harry Gavendová / HN

Dizajn

Obrovský. Takýto prívlastok väčšinou dávali ľudia tomuto smartfónu. Jeho veľkosť azda ešte viac umocňuje fakt, že má ostré rohy a tvorí doslova obdĺžnik. Telefón je i pomerne ťažký, jeho hmotnosť bola 208 gramov.

V neposlednom rade nadvihnete obočie aj pri pohľade na zadnú stranu. Tu je fotoaparát, na ktorom sa Samsung vôbec nesnažil ukryť množstvo snímačov a šošoviek. Tvorí naozaj výraznú časť zadnej steny. Dokonca sa kvôli veľkosti fotoaparátu presunula aj šachta na pero S Pen na ľavú stranu, keďže jeho dĺžka sa stretávala so systémom fotoaparátov.

Toto nemusí byť všetkým sympatické. Nenechajte sa však oklamať – práve veľký 6,9-palcový AMOLED displej je tým, pre čo si ľudia Note vyberajú. Na jednej strane sa na veľkom displeji lepšie pracuje s viacerými aplikáciami, na druhej strane sa na väčší displej príjemnejšie píšu poznámky S Penom a sledujú videá.

Note bol odjakživa symbolom výkonného pracovného nástroja, a nie kompaktu. Pre tých, ktorí by si predsa len priali niečo menšie, je tu však i verzia s menším a rovným displejom vo veľkosti 6,7 palca. 

Takto fotí Samsung Galaxy Note 20 Ultra:

Na spodnej strane je USB-C konektor a reproduktor, pričom druhý reproduktor sa nachádza aj v hornej časti. Je určený na hovory, no pri sledovaní videí tvorí skvelý duálny reproduktor. Zadnú stenu i displej pokrýva odolné sklo. V našom prípade sme mali na testovanie verziu Mystic Bronze s matným...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. máj 2022 11:56