StoryEditor

Toto je kráľ skladacích smartfónov. Prekvapil nás tam, kde sme to najmenej čakali

27.09.2020, 00:01
Vyskúšali sme smartfón a tablet v jednom. Ako sa žije s unikátnym mobilom za dvetisíc eur?

Fascinovaní i zmätení zároveň. Takí sme boli počas celého testovania najatraktívnejšej smartfónovej novinky súčasnosti – skladacieho telefónu Samsung Galaxy Z Fold 2 5G.

Alžbeta Harry Gavendová/HN

​Hoci sa ohybným mobilným zariadeniam venuje viacero výrobcov, Samsung ide o krok popredu a priniesol už dve úplne odlišné a kvalitné formy skladacích telefónov. Veľmi rýchlo sa pritom poučil z minulých chýb. Prvá generácia si totiž zažila i konštrukčné problémy.

Ďalšieho nasledovníka sme teraz mali v rukách dva týždne a presvedčil nás, že juhokórejský výrobca zlepšil všetko, čo sa len dalo. Kde je však háčik?

Pozrite, ako fotí telefón Samsung Galaxy Z Fold 2 5G:

Dizajnová dilema

Skladací telefón vyzeral nesmierne prémiovo a dospelo. Luxusná kovová konštrukcia ukazuje, že tento telefón nie je žiadnou „rozheganou“ hračkou, ale telefónom, ktorý je ultra elegantným asistentom vo vašom vrecku.

Alžbeta Harry Gavendová/HN

Ohybný kĺb v strede telefónu patrí momentálne zrejme k tomu najzložitejšiemu, čo nájdete v útrobách akéhokoľvek telefónu. Výhodou je, že kĺb udrží smartfón takmer v akomkoľvek uhle, takže telefón môžete mať postavený ako polohovateľný stojan pri videohovoroch.

Alžbeta Harry Gavendová/HN

Dilemou je, že novinku tvoria v zloženom stave akoby dva telefóny na sebe. A kto by nosil dva telefóny len tak? Pravda, no ide o dva tenšie smartfóny. Zároveň, ak nosíte svoj bežný telefón v puzdre na spôsob knihy, Z Fold 2 už nie je od toho omnoho hrubší.

Vo vrecku nohavíc vás však určite viac zaťaží, jeho hmotnosť je totiž 282 gramov. My sme teda nosili telefón
v taške či v kabelke a jeho rozmery nám tak neprekážali.

Používanie telefónu nás neprestalo baviť počas celého...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. máj 2022 04:58