StoryEditor

Samsung predstavil nové televízory a prekvapil diaľkovými ovládačmi

06.01.2021, 23:01
Autor:
ahgahg
Samsung vstupuje do roku 2021 s televízormi Neo QLED, Micro LED a Lifestyle. Ich základnou myšlienkou je udržateľná a dostupná budúcnosť. 

Spoločnosť Samsung dnes predstavila svoje televízne portfólio pre rok 2021. Tvoria ho rady Neo QLED, Micro LED a Lifestyle TV, pričom k ich predstaveniu využili virtuálnu podoba akcie First Look v predvečer tradičného veľtrhu CES 2021.

Veľká časť predstavenia bola venovaná udržateľnosti. Samsung ohlásil, že počas niekoľkých najbližších rokov zjednotí výrobu televízorov pod heslom „Going Green“ v dlhodobých programoch zameraných na udržateľnosť:

  • Zmenšenie uhlíkovej stopy a vylepšenia energetickej účinnosti: Samsung chce systematicky pracovať na zmenšovaní celkovej uhlíkovej stopy pri výrobe televízorov. Okrem toho budeme usilovať o nižšiu spotrebu a využitie väčšieho množstva recyklovaných materiálov v celom TV rade.
  • Udržateľná podoba balenia: Samsung rozširuje svoju koncepciu „Eko-balenie“ na všetky modely televízneho radu Lifestyle a väčšinu radu Neo QLED pre rok 2021. V rámci tohto udržateľného riešenia je možné upcyklovať až 200 tisíc ton vlnitej lepenky ročne. Zmenšením textu a grafiky na balení šetria atrament na olejovej báze, ktorý sa na obaloch televízorov tradične používa.
  • Diaľkové ovládače so solárnymi článkami: V roku 2021 začína Samsung dodávať televízory s diaľkovými ovládačmi, ktoré je možné prostredníctvom solárnych článkov dobíjať vonkajším aj interiérovým svetlom alebo cez USB port. Ide o prvú inováciu tohto druhu, ktorá umožní počas siedmich rokov ušetriť až 99 miliónov AAA batérií. Pri vývoji diaľkového ovládača upravil Samsung výrobný proces tak, aby sa dali použiť plasty z recyklovaných fliaš.

Na všetkých modeloch radov QLED a Neo QLED pre rok 2021 sú k dispozícii nové funkcie pre používateľov so špeciálnymi potrebami. Nové televízory ponúkajú napríklad funkcie, ktoré ocenia ľudia s poruchami či stratou zraku a sluchu.

V roku 2022 sa Samsung chystá rozšíriť funkciu Voice Guide, teda hlasovú inštruktáž pre ľudí s poruchami zraku, aj do ďalších produktových kategórií.

Pozrite si novinky od Samsungu v galérii:

Rad Neo QLED 

Samsung v nových vlajkových lodiach 8K (QN900A) a 4K (QN90A) predstavuje úplne novú zobrazovaciu technológiu Neo QLED. Vďaka novému svetelnému zdroju Quantum Mini LED sa technológia QLED dostáva na vyššiu kvalitatívnu úroveň.

Diódy Quantum Mini LED dosahujú len 1/40 výšky bežnej LED diódy. Namiesto obvyklej technológie, kedy sa svetlo rozptyľuje šošovkou a každá dióda je pripevnená samostatne, využíva systém Quantum Mini LED tenučké mikrovrsty pre väčší počet diód súčasne.

Technológia Quantum Matrix potom umožňuje ich samostatné presnejšie ovládanie, takže nedochádza k prežiareniu a obraz úplne zodpovedá zámeru filmových tvorcov. Technológia Neo QLED umožňuje ovládať jas v 12-bitovej hĺbke v 4096 krokoch, čím sa rozširuje oblasť medzi najtmavším a najsvetlejším bodom a sledovanie obrazu v HDR kvalite je tak väčším zážitkom.

Ďalšou súčasťou celého systému je výkonný obrazový procesor Neo Quantum Processor s výnimočnými schopnosťami upscalingu čiže prevodu obrazu do vyššieho rozlíšenia. Procesor využíva 16 odlišných neurónových sietí s umelou inteligenciou špecializovaných na upscaling a hlboké strojové učenie, a bez ohľadu na kvalitu zdroja tak dokáže obraz konvertovať do rozlíšenia 4K alebo 8K.

Nové modely Samsung Neo QLED 8K a 4K pre rok 2021 ďalej ponúkajú celý rad inteligentných funkcií. Vďaka systému Samsung Health sa váš domov zmení na osobnú telocvičňu, dokonca aj s trénerom v podobe novej aplikácie Smart Trainer.

Užijú si tiež náruživí hráči - pre nich sú k dispozícii dve nové funkcie. Super ultrawide GameView umožňuje hrať nielen v tradičnom širokouhlom formáte 21:9, ale aj s nevídaným pomerom strán 32:9, vďaka ktorému vám v akčných scénach neunikne ani okamih.

Druhou novinkou je Game Bar, teda samostatná lišta, ktorá hráčom umožňuje neustále sledovať a prípadne meniť kľúčové aspekty hry (pomer strán, pripojené slúchadlá a pod.).

Stranou nezostanú ani milovníci videohovorov, pre ktorých je pripravený systém Google Duo. V ňom sa cez telefón môže do kvalitnej videokonferencie pripojiť až 32 ľudí s ľubovoľným operačným systémom, kameru je možné jednoducho pripojiť cez USB port. 

Technológia Micro LED 

Technológia Micro LED bola už nejakú dobu na obzore, ale v roku 2021 ju Samsung prvýkrát ponúka v bežnom televíznom prevedení, čo sľubuje dobrý divácky zážitok.

V súčasnej dobe Samsung predstavuje modely radu Micro LED s uhlopriečkou 110' palcov a 99' palcov (279 a 251 cm), menšie verzie budú k dispozícii koncom roka. Všetky sú vybavené mikrometrovými LED diódami, vďaka ktorým nie je potrebné podsvietenie a farebné filtre známe z konvenčných LED obrazoviek.

Micro LED diódy produkujú vlastné svetlo a vďaka tomu obraz vyniká slušným farebným podaním a jasom. Skladá sa z 24 miliónov samostatne ovládaných diód. K prednostiam patrí aj dizajnové prevedenie Monolith s pomerom obrazovky k telu v hodnote cez 99 percent. Nie je tu vidieť žiadny rámček, len obraz.

Novinky v rade Lifestyle pre životný štýl

Rad Lifestyle TV prichádza v roku 2021 s veľkými zmenami - záujemcovia sa môžu tešiť na nový dizajn aj tvary. Klasický model tohto radu The Frame prišiel na trh už v roku 2017 a zmenil poňatie televízora, keď z neho urobil obraz, teda umelecké dielo. Predalo sa z neho cez milión kusov.

Verzia The Frame pre rok 2021 vychádza z tradičnej podoby tohto modelu, ponúka však viac funkcií a tenšie prevedenie. V porovnaní s predchodcami je nový typ o polovicu štíhlejší, čo zodpovedá štandardnému obrazovému rámu. Odnímateľný rámik sa dodáva v piatich farebných variantoch a v dvoch odlišných štýloch, Modern a Beveled. 

S televízorom The Frame máte možnosť získať prístup do novej internetovej galérie Art Store, v ktorej si je možné vybrať z viac ako 1 400 umeleckých diel. O kurátorstvo sa stará umelá inteligencia, ktorá pri výbere navyše zohľadňuje osobný vkus majiteľa.

Rad lifestylových televízorov však pri modeli The Frame nekončí, možností je oveľa viac. Do portfólia patria napríklad The Serif, The Sero, The Terrace alebo The Premiere.

Na slovenský trh budú nové televízory uvedené postupne od marca 2021, odporúčaná maloobchodná cena jednotlivých modelov zatiaľ nebola stanovená.

Zdroj: Tlačová správa

01 - Modified: 2019-09-16 14:59:24 - Feat.: 0 - Title: Revolučný televízor, ktorý sa sám zloží a nikto ani nevie, že ho máte 02 - Modified: 2020-01-08 10:45:32 - Feat.: 0 - Title: Tento televízor sa prispôsobí vášmu videu na výšku i na šírku. Dokáže sa totiž otočiť 03 - Modified: 2020-04-09 18:10:45 - Feat.: 0 - Title: Bezrámčekový dizajn, 8K rozlíšenie. Samsung uviedol nové televízory na slovenský trh 04 - Modified: 2020-07-22 16:24:09 - Feat.: 0 - Title: Unikátny televízor už aj na našom trhu. Presúva sa na špeciálnych kolieskach 05 - Modified: 2020-08-13 14:07:25 - Feat.: 0 - Title: Xiaomi predstavil prevratnú novinku. Priesvitný televízor bude vyrábať sériovo
01 - Modified: 2022-07-02 23:31:39 - Feat.: - Title: Unikát, ktorý dnes len tak nezoženiete. Samsung ho uviedol v odolnom prevedení 02 - Modified: 2022-06-29 22:00:00 - Feat.: - Title: Samsungu leží na skladoch päťdesiat miliónov nepredaných smartfónov 03 - Modified: 2022-06-30 13:26:59 - Feat.: - Title: Brutálna technologická vychytávka, ktorú chceš mať. Skladací telefón od Samsungu sme si zamilovali 04 - Modified: 2022-06-23 07:02:34 - Feat.: - Title: Samsung predstavil krátky film na motívy seriálu Stranger Things 05 - Modified: 2022-06-22 10:05:16 - Feat.: - Title: Ktoré smartfóny Slováci kupujú? Tu je prehľad najžiadanejších kúskov
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
04. júl 2022 04:58