StoryEditor

Lacné smart hodinky s GPS už aj na Slovensku. Podobajú sa na Apple Watch

29.01.2021, 10:37
Xiaomi Mi Watch Lite monitorujú srdcový tep, GPS a obsahujú jedenásť tréningov.

Nie sú to prvé smart hodinky od Xiaomi, ktoré “jemne” kopírujú svojho amerického konkurenta Apple. Napokon, test zaujímavého kúska Xiaomi Amazfit GTS sme vám priniesli už pred pár mesiacmi. Momentálne je tu však ešte lacnejšia verzia v podaní smart hodiniek Xiaomi Mi Watch Lite, informuje portál Xiaomiplanet.

Obsahujú hranatý displej s veľkosťou 1,4 palca s využitím TFT technológie a jemným rozlíšením 320 x 320 pixelov. Ich hmotnosť je len 35 gramov, pod čím sa podpísalo plastové telo a jednoduchý silikónový náramok. Vybrať si však môžete viacero zaujímavých farieb.

Xiaomi

​Hodinky potešia monitorovaním srdcového tepu, či dokonca meraním GPS, ktoré v hodinkách tejto cenovej kategórie nie je samozrejmosť. Pri neustále zapnutom GPS počas tréningu vám vydržia podľa výrobcu desať hodín.

Avšak, pri bežnej prevádzke sľubuje Xiaomi až slušných deväť dní na jedno nabitie. Batéria má kapacitu 230 mAh a jej dopĺňanie prebieha prostredníctvom kolísky s pinmi.

Hodinky obsahujú vlastný operačný systém a nemožno do nich doinštalovať aplikácie tretích strán. Používateľ má na výber z jedenástich športových režimov vrátane behu, kriketu, behu na bežiacom páse či plávania.

Prepojiť ich môžete s Androidom i s iOS a zaujať vás môže najmä ich lákavá cena. Získate ich približne za 60 eur, a to už aj na slovenskom trhu. 

19. máj 2022 23:06