StoryEditor

Absurdné riešenie čipovej krízy. Firmy údajne dolujú polovodiče z práčok

26.04.2022, 14:01
Autor:
samsam
Podľa výskumu spoločnosti Susquehanna Financial Group sa čas dodania nových čipov v marci predĺžil o dva dni na takmer 27 týždňov.

Jedna z veľkých priemyselných firiem nakúpila práčky, aby z nich mohla vymontovať čipy a použiť ich na výrobu vlastných súčiastok. Uviedol to šéf spoločnosti ASML Peter Wennink, píše portál iDnes.cz.

Meno konglomerátu, ktorý sa mal k záťahu na staré domáce spotrebiče uchýliť, Wennink neoznámil, avšak k podobným incidentom podľa neho dochádza často.

Nevyrábajú priamo čipy

Holandská firma ASML síce neprodukuje čipy, ale jej úloha vo svetovej čipovej produkcii je značná. Vyrába totiž fotolitografické stroje využívané na leptanie tých najpokročilejších čipov. Podľa nedávneho Wenninkovho vyjadrenia je dopyt po zariadeniach firmy aj naďalej bezprecedentný, a to napriek faktu, že svetové ekonomiky sa spomaľujú.

„Aktuálne nepozorujeme žiadne náznaky oslabenia našej zákazníckej základne,“ cituje riaditeľa agentúra Bloomberg. „Aj v prípade, že dopyt bude slabnúť, rovnako je tu stále veľká priepasť medzi dopytom a našimi kapacitami,“ dodal Wennink s tým, že tento rok bude spoločnosť schopná...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
22. máj 2022 00:16