StoryEditor

Predstavenie Apple Watch sprevádzajú veľké tajnosti. Pozrite sa prečo

06.03.2015, 23:00
Autor:
bopbop
Programátori si do laboratórií Apple nemohli zobrať ani ceruzku. Prerazia utajované a chránené hodinky na trhu tak ako iPhone?

V laboratóriu odrezanom od okolitého sveta, bez prístupu na internet a bez možnosti si so sebou priniesť čo i len papier s ceruzkou. Len v takom prostredí dovolil Apple pracovať veľkým firmám ako Facebook alebo BMW na dolaďovaní aplikácii pre ich najnovší produkt – Apple Watch.

Predstaví CEO spoločnosti Tim Cook Apple Watch už v pondelok?

Len niekoľkým svetovým firmám sa ušla možnosť stráviť posledných pár týždňov v laboratóriu firmy Apple v Cupertine v Kalifornii. Ich úlohou bolo doladiť a otestovať aplikácie priamo na zariadení Apple Smartwatch. Hodinky z dielne amerického výrobcu by sa mali na trhu, spolu s aplikáciami, objaviť nasledujúci mesiac. Informáciu priniesol server bloomberg.com, odvolávajúc sa na nemenované zdroje z prostredia Apple.

Obmedzenia aj pre programátorov

Apple doteraz drží všetky informácie ohľadne najnovšieho produkt v úplnej tajnosti. Nevydaným opatreniam sa nevyhli ani programátori aplikácii, ktoré majú vyjsť s uvedením zariadenia na trh.

Pracovať mohli len v uzavretých laboratóriách Apple bez prístupu k internetu.

Do miestností kde pracovali s hodinkami si nemohli zobrať žiaden materiál a to ani papier s ceruzkou.

Spoločnosti, ktoré odlaďovali vlastné aplikácie, museli často pracovať v spoločných miestnostiach. Zdrojové kódy programov mohli priniesť na prenosných diskoch, ktoré už potom nemohli opustiť ústredie Apple. Všetky opatrenia boli zavedené preto, aby sa zamedzilo úniku informácii pred predstavením produktu.

Spoznáme Apple Watch v pondelok?

"Je tu veľa utajovaných informácii," povedal Stephen Gates, viceprezident siete hotelov Starwood. Tá odlaďovala aplikáciu, ktorá by umožnila ich návštevníkom otvárať dvere izieb. Gates podľa vlastných slov viackrát navštívil Cupertino, avšak ďalšie podrobnejšie informácie odmietol prezradiť.

Apple vkladá do nového výrobku veľké nádeje. Po piatich rokoch prináša na trh úplne nové zariadenie a práve aplikácie určené pre hodinky majú určiť ich funkciu a možnosti.

Predstavenie Apple Watch sa má odohrať pod taktovkou Tima Cooka, výkonného šéfa spoločnosti, na konferencii v San Franciscu už v pondelok. Avšak hovorkyňa firmy, Amy Bassette, odmietla poskytnúť ďalšie informácie novinárom.

01 - Modified: 2007-04-03 11:56:00 - Feat.: 0 - Title: Rezolúcia OSN ku Kosovu by mala byť do dvoch mesiacov
01 - Modified: 2022-09-08 11:00:00 - Feat.: - Title: Apple predstavilo nové iPhony, hodinky aj slúchadlá. Dcéra Steva Jobsa tvrdí, že mobily sú rovnaké ako predošlé 02 - Modified: 2021-12-08 11:59:36 - Feat.: - Title: Za úspechom Apple v Číne je tajná dohoda Tima Cooka 03 - Modified: 2021-10-29 05:41:11 - Feat.: - Title: Mark Zuckerberg chystá veľkú zmenu. Facebook bude mať úplne iný názov 04 - Modified: 2021-10-20 09:26:19 - Feat.: - Title: Vieš si to predstaviť ? Facebook vraj mení názov. Gigant sa vyjadril k špekuláciám 05 - Modified: 2021-10-14 14:03:33 - Feat.: - Title: Etický hacker: Keď výpadok Facebooku bol problémom, pád Googlu bude apokalypsou
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
29. september 2022 19:16