StoryEditor

Pozrite sa, čo Facebook ponúka zamestnancom

21.04.2013, 10:11
Autor:
redred
Darčeky či jedlo zadarmo. Pracovať pre najväčšiu sociálnu sieť sa oplatí.

Chceli by ste dostávať od firmy darčeky každý rok (a nie na vianoce) alebo jedlá zadarmo? Ak áno, mali by ste sa o prácu uchádzať u výrobcu najväčšej sociálnej siete Facebooku.

Firma má obrovské množstvo peňazí a tak sa môžu zamestnanci tešiť okrem kulinárskych zážitkov aj pohodlnému životu v jej priestoroch.

Napríklad, každoročne usporiada svoju Facebook narodeninovú oslavu a darčeky na nej dostávajú zamestnanci.

Portál BusinessInsider.com vybral zaujímavé detaily zo života zamestnancov Facebooku.

Každý piatok odpovedá Mark Zuckerberg na otázky zamestnancov. Podľa ich slov, zakladateľ sociálnej siete s nimi hovorí o svojich nápadoch z posledného týždňa a odpovedá na akékoľvek otázky.
 

Najpoužívanejším komunikačným kanálom je, samozrejme, Facebook, najviac používaným produktom je Facebook Groups.
 

Zamestnanci vo Facebooku zarábajú o 25-tisíc dolárov viac ročne viac ako priemerný Američan. Priemerný nástupný plat je teda približne 67 000 dolárov.
 

Každý rok má spoločnosť narodeninovú párty a každý zamestnanec dostáva darček. Tento rok to boli pyžamové nohavice, pred rokom hodinky a ponožky.
 

Jedáleň ponúka gurmánske zážitky počas celého dňa. Jej vzhľad bol špeciálne navrhnutý, aby predstavoval sociálny "hotspot".
 

Facebook má vlastného lekára, chiropraktika a fyzioterapeuta.
 

Pre tých, ktorí potrebujú novú klávesnicu alebo nabíjačku na notebook, sú v priestoroch firmy automaty, ktoré im potrebné zariadenie rýchlo poskytnú.
 

Raz v roku si spoločnosť prenajme miestny športový areál a všetci zamestnanci si môžu zahrať rôzne športy, medzi ktorými nechýba ani "kameň, papier, nožnice."
 

Spoločnosť chce, aby sa každý zamestnanec cítil čo najviac pohodlne. Preto, ak sa mu najlepšie robí na počítači od Apple, dostane Mac. Ak má radšej Windows alebo Linux, tiež to nie je problém.

Zdroj: BusinessInsider.com 

01 - Modified: 2022-08-07 14:00:00 - Feat.: - Title: Simona pracovala v USA ako policajtka: Mestskí poliši chodia aj k vraždám a znásilneniam, krimi seriály sú mimo reality 02 - Modified: 2022-08-04 06:54:35 - Feat.: - Title: Práca snov na dosah. Spoločnosť ti zaplatí takmer 100-tisíc za ochutnávanie sladkostí 03 - Modified: 2022-08-01 07:58:38 - Feat.: - Title: V škole si zarobí na hypotéku a lízing. Bez druhej práce by učiteľ nemal auto ani dom 04 - Modified: 2022-07-26 14:37:12 - Feat.: - Title: Zamestnancov je málo a chýbajú ľúdia. Firmy prekonali rekord v počte pridaných pracovných ponúk 05 - Modified: 2022-07-20 13:45:57 - Feat.: - Title: Vláda schválila udelenie víz zamestnancom zahraničných firiem z tretích krajín
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
09. august 2022 08:57