StoryEditor

Dravý nováčik chce zamiešať karty. Vyskúšali sme jeho smartfón

21.08.2021, 00:01
Nová značka na slovenskom trhu s názvom Oppo predstavila smartfón Reno 5 5G. Podarilo sa mu zaujať. Bude to stačiť?

Značka Oppo zatiaľ nie je v našich končinách práve najznámejšia. Fanúšikovia smartfónov ju však iste poznajú a registrujú už dlhšie. Zatiaľ si „nevydupala“ na našom území také meno ako jej krajania Xiao­mi či OnePlus.

Iste, môže za to i fakt, že spomínané dve značky už majú za sebou výraznejšiu expanziu do Európy. Oppo sa zatiaľ držalo opodiaľ, no stáva sa čoraz dravejším a z hľadiska svetových predajov smartfónov nie je žiadne béčko.

Alžbeta Harry Gavendová / HN

​V júni mu podľa analytickej spoločnosti Counterpoint Research patril 11-percentný podiel na svetovom trhu za prvý kvartál roku 2021. Oppo totiž vzniklo ešte v roku 2004 a patrí pod krídla obrieho konglomerátu BBK Electronics. Táto materská firma má pod sebou aj práve už zmieňované OnePlus, no i značky ako Vivo či Real­me. Aj tie sa u nás stávajú čoraz známejšie.

O sile BBK Electronics sa dá navyše spraviť lepší obraz z toho hľadiska, že ak spočítame predaje Realme, Vivo, Oppo a OnePlus, vznikne z toho svetová jednotka v predajoch, ktorá predbehla aj Samsung či Apple. Uvidíme, ako sa preň situácia vyvinie po uzavretí analýzy druhého kvartálu tohto roka, no Oppo je čoraz silnejšie a prichádza zamiešať karty.

Pozrite si galériu nafotenú týmto zariadením:

Zaujme dizajnom

Na slovenský trh vstupovala značka s dvojicou smartfónov, Oppo Reno 5Z a Oppo Reno 5. Práve druhý menovaný sme v redakcii testovali počas dvoch týždňov. Smartfón stojí približne 450 eur a túto sumu vzhľadom na výbavu nepovažujeme za nízku.

Je to síce poctivá stredná trieda, no nie je to rozhodne už...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
20. máj 2022 05:27