StoryEditor

Desať vylepšení nových iPhonov 13 a Apple Watch 7

19.09.2021, 00:01
Oplatí sa iPhone 13 a Apple Watch 7? Pozrite si ich vylepšenia oproti predošlým generáciám.

Hoci medziročné zmeny na nových iPhonoch 13 či hodinkách Apple Watch 7 nie sú extrémne zásadné, predsa len je tu niekoľko vylepšení, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. Prečítajte si pár postrehov:

iPhone 13

  • Jasnejší displej, menší výrez

Všetky nové iPhony majú jasnejší displej, ktorý vám pomôže vysporiadať sa aj s náročným slnečným dňom. Potešiť môže aj o 20 percent menší výrez v obrazovke. Zachované pritom zostáva špičkové FaceID pre vstup do zariadenia.

  • 120 Hz (verzie Pro)

Vyššia obnovovacia frekvencia obrazu znamená, že napríklad pri listovaní budete mať dojem plynulejšieho obrazu. Ten sa totiž rýchlejšie obnovuje a tým bude menej sekať. Cenou za hladké zobrazovanie je vyšší úbytok batérie, no vďaka variabilému obnovovaniu sa frekvencia nie len zvyšuje, ale naopak aj znižuje v čase, keď obrazom nehýbete. Táto funkcia je len v modeloch Pro.

  • Vyšší výkon

Všetky štyri iPhony zo série 13 obsahujú vyšší výkon ako predošlé dvanástky. Aktuálne je vo vnútri nová generácia čipu, teda A15 Bionic. Zariadenie by tak malo byť pripravené na to najnáročnejšie používanie.

  • Lepší fotoaparát

Všetky štyri telefóny majú medziročne o niečo lepší fotoaparát. Konkrétne to ukážu až reálne porovnávacie testy, no tešiť sa skrátka môžeme najmä z lepších fotiek v slabšom svetle. V prípade verzií Pro je na zadnej strane o jeden fotoaparát navyše. Ide o vylepšený teleobjektív na približovanie záberov. 

  • Lepšia výdrž

Vo všetkých modeloch sme sa dočkali lepšej výdrže na jedno nabitie. Hoci vo chvíľach, keď robíme toto video, nie je jasné, akú presnú kapacitu batérie majú jednotlivé modely, na pódiu deklarovali vyššiu výrdž u všetkých kúskov. 

Apple Watch...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. máj 2022 10:41