Hoci je akvizícia dohodnutá, na rad ešte príde kontrola zo strany regulačných orgánov a schválenie akcionárov Activision Blizzard.SNÍMKA: Microsoft
StoryEditor

Najväčší obchod v hernej histórii mení všetko. Čo to znamená pre hráčov

12.05.2022, 00:01
  • Akvizícia, v rámci ktorej Microsoft kúpi za takmer 70 miliárd dolárov vydavateľstvo Activision Blizzard, zmení herný priemysel.
  • K uzavretiu transakcie podľa predpokladu dôjde vo fiškálnom roku 2023.
  • Prečítajte si analýzu, ako akvizícia zmení herný priemysel.

Pred časom obletela svet správa, že Microsoft vykoná obrovskú akvizíciu. Za takmer 70 miliárd dolárov kúpi vydavateľstvo Activision Blizzard. Ako to zmení herný priemysel zanalyzoval portál iDnes.cz. Poďme sa na to pozrieť.

1. Ešte to potrvá

Hoci je akvizícia dohodnutá, na rad ešte príde kontrola zo strany regulačných orgánov a schválenie akcionárov Activision Blizzard. K uzavretiu transakcie tak podľa predpokladu dôjde vo fiškálnom roku 2023, čo znamená medzi júlom 2022 a júnom 2023. Do tej doby bude Activision Blizzard fungovať nezávisle, tak ako doteraz.

image

Veľká zmena v hernom svete. FIFA ako ju poznáme, končí

Po uzavretí transakcie bude Activision Blizzard podliehať Philovi Spencerovi, ktorý je šéfom divízie Xbox a Microsoft Gaming. Na prvú várku hier v predplatnom Game Pass od Activision Blizzardu si tak v najhoršom prípade počkáme skoro rok a pol.

2. Padne nenávidený boss?

Zatiaľ nie. Hráčmi aj zamestnancami nenávidený šéf Activision Blizzard zostáva už viac ako tridsať rokov v sedle.

„Bobby Kotick bude aj naďalej zastávať funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti Activision Blizzard a spolu so svojim tímom sa bude sústrediť na úsilie o ďalšie posilnenie firemnej kultúry a urýchlenie obchodného rastu,“ dozvedeli sme sa z vyhlásenia.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 81% na dočítanie.
24. jún 2022 09:09