StoryEditor

Sony uvádza vlajkovú loď za 1 400 eur. Podarí sa jej presvedčiť majiteľov Samsungu a Applu?

12.05.2022, 13:21
  • Nová japonská pýcha je tu s krkolomným názvom Sony Xperia 1 IV 5G. 
  • Ako prvý smartfón na svete je vybavená fotoaparátom so skutočným optickým zoomom.
  • Je drahšia ako top iPhone aj Samsung v rovnakej pamäťovej verzii.  

Firma Sony prináša na trh vynikajúce vlajkové smartfóny. Ich objem predaných kusov však ani náhodou nezodpovedá počtu predaných Samsungov či iPhonov. Má to však čo dočinenia aj s tým, že smartfóny pre široko zameranú spoločnosť Sony nie sú najdôležitejšou oblasťou. 

I tak sa však snažia prinášať kvalitné vlajkové lode, ktoré sú v každom prípade schopné nájsť si cieľového zákazníka. Aktuálne sa opäť pokúsia pobiť o priazeň používateľov s novinkou Sony Xperia 1 IV 5G, nástupcom minuloročného modelu Sony Xperia 1 III.

Prvý skutočný optický teleobjektív

Sony využíva v názve rímske čísla, ktoré podávajú informáciu o generácii. Je tu teda Xperia 1, tradičné označenie vlajkovej triedy a spolu s ním aj IV, teda štvorka hovoriaca o štvrtej generácii. Meno telefónu obsahuje aj 5G, teda smartfón obsahuje čip s 5G konektivitou.

Xperia 1 IV 5G je vybavená trojicou objektívov: 16 mm ultra širokouhlým objektívom, 24 mm širokouhlým objektívom a novým jedinečným objektívom. Ten má ako prvý smartfón skutočný optický teleobjektív so zoomom 85-125 mm.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.
23. máj 2022 09:06