Displej rovnakých parametrov ako Sharp Aquos R7 žiadny iný mobil na trhu nemá. Pri výnimočnom palcovom snímači fotoaparátu však jedna alternatíva existuje - Sony Xperia PRO-I. SNÍMKA: Sharp
StoryEditor

Takto robia smartfón Japonci. Má obrovský snímač a displej snov

25.05.2022, 00:00
  • Sharp Aquos R7 je unikátom z hľadiska hlavného fotoaparátu.
  • Výnimočný je aj displejom s vysokou obnovovacou frekvenciou.
  • Cenu smartfónu zatiaľ výrobca nezverejnil.

Kedysi to bolo kráľovstvo spotrebnej elektroniky. V mobiloch však Japonsko vyložene prvú ligu už nehralo a dnes sa väčšina spotrebnej elektroniky preberá z iných kútov sveta. Napriek tomu sa sem-tam v Japonsku objaví výnimočný prístroj, ako je to v prípade Sharpu Aquos R7, píše portál iDnes.cz.

Len pre Japoncov

Dôkazom, že sláva japonskej spotrebnej elektroniky je skôr historickou záležitosťou, je aj aktuálny väčšinový majiteľ Sharpu. Je ním taiwanská spoločnosť Foxconn, teda dobre známy obrovský výrobca elektroniky na zákazku, napríklad iPhonov.

Aktuálne Sharp produkuje televízory, smartfóny a najnovšie aj notebooky pod značkou Dynabook, čo sú bývalé laptopy Toshiba. V našich končinách bola značka známa kalkulačkami, neskôr videorekordérmi a niektoré klasické mobily Sharp sa predávali aj u nás. Dnes sa na Slovensku pod značkou Sharp predávajú televízory, biela technika, klimatizácie a spomínané notebooky.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 70% na dočítanie.
23. jún 2022 17:01