StoryEditor

Na obrazovky mieri herný hit pretavený do seriálu: Ako veľmi sa The Last of Us odchýli od predlohy?

11.01.2023, 17:00
Autor:
Honza SrpHonza Srp
  • Prvé diely očakávaného seriálu sú na spadnutie. 
  • Tvorcovia seriálovej adaptácie herného hitu The Last of Us dopredu pripravujú fanúšikov na to, že sa od pôvodnej verzie nebáli odkloniť.
  • Tvrdia, že dôležitá je pre nich celková atmosféra, nie drobné detaily.
  • Článok priniesol portál iDnes.cz.

Do vydania prvého dielu seriálu The Last of Us zostávajú posledné dni a očakávania fanúšikov sú na maxime. Sami tvorcovia sa tvária, akoby malo ísť o prelomové dielo, zároveň však dopredu upozorňujú, že sa nebáli od predlohy občas odkloniť.

Herný hit v seriálovej podobe

Podľa režiséra hry Neila Druckmanna výrazne obmedzili brutálne scény, ktoré podľa neho v pasívnom médiu tak nevyniknú. Nejde teda o to, že by z The Last of Us urobili záležitosť pre deti, ale explicitným násilím výrazne šetria, aby vraj zachovali ich šokujúci vplyv.

O tom, že herečka Bella Ramseyová nie je pôvodnej Ellie vôbec podobná, už toho bolo napísané veľa, ani to by však nakoniec nemuselo byť prekážkou. Fanúšikovia si dali tú prácu a pretavili jej podobu do pôvodnej hry a ako sa môžete presvedčiť v nasledujúcom videu, celkom to funguje. Tak prečo nie naopak?

Veľa pozornosti vzbudilo aj obsadenie černošskej herečky Rutiny Wesleyovej do úlohy Tommyho ženy Marie, ktorá bola v originálnej verzii beloška.

Na čo sa pripraviť?

Farba kože fiktívnych postáv je v poslednej dobe veľkou spoločenskou témou, preto uvidíme, či toto rozhodnutie vzbudí podobné vlny nevôle ako sa vlani stalo pri Zaklínačovi od Netflixu alebo v Prsteňoch moci od Amazonu.

Najväčšou zmenou z hľadiska deja má byť však spôsob, akým sa postapokalyptickým svetom šíri nákaza, ktorá robí z ľudí nemysliace príšery.

image

The Last of Us SNÍMKA: HBO Max

Aj keď tak na prvý pohľad môžu vyzerať, nie sú tunajšie monštrá nemŕtvi "zombíci", ale za ich agresívne správanie je zodpovedná parazitická huba, ktorá sa v hre šíri pomocou do vzduchu uvoľnených látok.

To by však znamenalo, že by herci museli mať väčšinu času na tvári plynovú masku. Či sú vykonané zmeny v prospech alebo nie, sa našťastie dozvieme už čoskoro, konkrétne v nedeľu 15. januára, kedy má na HBO Max premiéru prvú z celkom ohlásených deviatich dielov série.

01 - Modified: 2023-01-11 08:35:29 - Feat.: 0 - Title: Zlaté glóbusy v znamení diverzity: V hlavných kategóriách bodovali Spielberg aj Rod draka 02 - Modified: 2023-01-10 11:49:00 - Feat.: 0 - Title: Titulov sa nezriekneme, odkázal princ Harry. V rozhovoroch sa obúva do rodiny a nešetrí obvineniami
01 - Modified: 2023-02-02 11:00:00 - Feat.: - Title: Herné pokračovanie The Last of Us bude. Tvorca Neil Druckmann však má jednu zásadnú podmienku 02 - Modified: 2023-02-02 08:00:00 - Feat.: - Title: Animované seriály pre dospelých či romantická oscarová klasika. HBO svojich fanúšikov vo februári nešetrí 03 - Modified: 2023-01-31 13:16:14 - Feat.: - Title: Tretia epizóda The Last of Us je nateraz najlepšou časťou celého serálu. Homofóbni Slováci sa zase ukázali v najhoršom svetle 04 - Modified: 2023-01-30 08:54:32 - Feat.: - Title: Zomrela herečka, ktorá požičala hlas Tess z videohry The Last of Us. Mala len 45 rokov 05 - Modified: 2023-01-27 10:00:00 - Feat.: - Title: VIDEO HBO Max zverejnilo prvú ochutnávku animovanej Harley Quinn. Čaká nás Valentínsky špeciál plný romantiky
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
06. február 2023 09:30