Pojem umelá inteligencia, v anligckej skratke AI, si užíva vďaka rozruchu okolo chatbota ChatGPT veľkú pozornosť. Hoci ho v súvislosti s technológiami skloňujeme už celé roky, akoby aktuálne nadobudol nový význam aj pre tých, ktorí sa dynamickej tech-oblasti nevenujú.
Spoločnosť Open AI stojaca za ChatGPT však chtiac-nechtiac spustila preteky. Uvedením tak vytrénovaného chatbota na seba upozornila a vyzerá to tak, že najväčší technologickí giganti nechcú zostať v pozadí. Následne sa teda množstvo z nich snažilo predstaviť svoju verziu, ktorú malo dlhodobo vo vývoji, no nechceli ju ešte zverejniť. ChatGPT však veci urýchlil.
Na scénu s AI tak vstúpilo viacero firiem a každá sa snaží svojho chatbota neustále zlepšovať, aby udržala čo najlepšie krok s novým trendom. Všetko, čo má aktuálne príponu AI sa teší veľkej pozornosti a aj na tohtoročnom najväčšom kongrese na tému mobilných technológií MWC 2023 bola AI jednou z najdiskutovanejších tém. Veľké firmy, ktoré nástup zmeškajú, môžu mať reálne onedlho problém udržať a na špičke.
Pozrite si prehľad portálu The Verge o situácii s chatbotmi na trhu:
Microsoft
Spoločnosť Microsoft doslova “chňapla” po novinke ChatGPT a investovala do materskej firmy Open AI stojacej za chatbotom okolo 10 miliárd dolárov. Softvérový gigant už rovno novinku aj integroval do svojho vyhľadávaču Bing, ktorý si, úprimne, doteraz žije v porovnaní s Googlom tak trochu v ústraní.
Pomocou technológie ChatGPT sa však z Bingu stal vyhľadávací nástroj s umelou inteligenciou a nový vyhľadávač je dostupný beta testerom. Samozrejme, našli sa ihneď takí, ktorí hľadali hranice chatbotových schopností.
Zistili, že Bing má pracovný názov Sydney i to, že vývojári dali chatbotovi rôzne mantinely. Napríklad, jeho odpovede nemôžu byť vágne, kontroverzné či mimo témy. Firma tiež zadala limit piatich odpovedí či 50 otázok, no niektoré opatrenia neskôr Microsoft na nátlak používateľov uvoľnil.
Microsoft tiež vlastní aj prehliadač Edge, do ktorého tie...
Zostáva vám 85% na dočítanie.