Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2017, 09:13

VIDEO: V Dubaji horel známy mrakodrap

VIDEO: V Dubaji horel známy mrakodrap
Zdroj: Reuters

Rozsiahly požiar zasiahol v noci nadnes 86-poschodový mrakodrap The Marina Torch, známy aj ako Dubai Torch (Dubajská pochodeň), jednu z najvyšších obytných budov sveta stojacu v metropole rovnomenného emirátu. Pri incidente neutrpel nikto zranenia a budovu sa podarilo úspešne evakuovať, informoval portál Gulf News.

Televízia CNN zverejnila na svojej stránke video používateľa instagramu zachytávajúce plamene šľahajúce z množstva podlaží a horiace predmety padajúce z fasády.

Hovorca polície pre Gulf News uviedol, že plamene sa začali šíriť z deviateho podlažia. 

Dubajská civilná ochrana neskôr na Twitteri oznámila, že požiar sa podarilo dostať pod kontrolu a prebiehajú chladiace práce.

V tomto mrakodrape horelo už 21. februára 2015. Požiar vtedy vypukol okolo 02.00 h miestneho času na 52. podlaží a v dôsledku silného vetra sa rozšíril až po 70. podlažie. Udalosť si vyžiadala niekoľko zranených, ktorí sa nadýchali dymu.

Mrakodrap Marina Torch, nazvaný podľa štvrte, v ktorej stojí, bol dokončený začiatkom roka 2011. Je vysoký 352 metrov a nachádza sa v ňom 676 bytov. Do januára 2012 bol dokonca najvyššou obytnou budovou na svete.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.