23.08.2017, 08:40

Trump kritizoval médiá. Nesúhlasil ako tlmočili jeho slová o krajnej pravici

Donald Trump
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump v utorok na stretnutí s priaznivcami v Phoenixe kritizoval médiá za spôsob, akým informovali o jeho vyjadreniach na margo nedávneho pochodu členov krajnej pravice v meste Charlottesville v štáte Virgínia.

"Jediný, kto dáva priestor týmto nenávistným skupinám, sú médiá samotné a falošné správy," povedal Trump v metropole štátu Arizona na zhromaždení v štýle predvolebnej kampane.

"Neinformujú o faktoch, ako keď nechceli informovať, že som sa rozhodne postavil proti neonacistom, belošským rasistom a KKK (Ku-klux-klanu)," dodal na podujatí sprevádzanom výtržnosťami.

Na Trumpovu hlavu sa vzniesla veľká kritika po tom, ako povedal, že za násilnosti v Charlottesville nesú vinu "obe strany" a že medzi účastníkmi ultrapravicovej demonštrácie z 12. augusta boli aj "dobrí ľudia".

Pred halou v Phoenixe, kde sa konalo stretnutie stúpencov šéfa Bieleho domu, zorganizovali jeho odporcovia paralelnú demonštráciu. Na poriadok dohliadali členovia osobitnej jednotky polície. Americké médiá informovali o potýčkach po tom, ako odporcovia Trumpa hádzali do policajtov kamene a fľaše. Polícia následne proti demonštrantom zasiahla štipľavým sprejom.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.