Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2021, 23:20

Cez poľské hranice sa do Nemecka dostáva rekordný počet migrantov

Väčšina z migrantov putujúcich do Nemecka cez Poľsko pochádza z Iraku, Sýrie, Iránu či Jemenu.

Cez poľské hranice sa do Nemecka dostáva rekordný počet migrantov
Zdroj: TASR/AP

Počet ľudí, ktorí sa z Poľska snažili ilegálne prekročiť nemecké hranice, v posledných dvoch mesiacoch značne stúpol. V piatok to oznámila berlínska polícia, informovala agentúra DPA.

V auguste sa podľa polície pokúsilo nelegálne prekročiť poľsko-nemecké hranice 225 ľudí a v septembri až 1305 osôb, čo je oveľa viac ako obyčajne.

Väčšina nelegálnych migrantov pochádzala z Iraku, Sýrie, Iránu a Jemenu. Vo štvrtok sa nemeckej polícii podarilo zadržať nákladné vozidlo v blízkosti poľských hraníc pri meste Frankfurt nad Odrou, v ktorom sa nachádzalo 40 migrantov.

Nemecký súd vydal príkaz na predbežné zadržanie ukrajinského občana, ktorý je podozrivý z pašovania ľudí.
Okrem toho polícia v južnej časti Berlína vo štvrtok našla 41 migrantov vrátane ženy a dvoch detí.

V tomto prípade je z pašovania ľudí podozrivý občan Bieloruska, píše DPA. Vlády v Poľsku, Litve a Lotyšsku, ktoré sú na východnej hranici EÚ s Bieloruskom, obviňujú bieloruský režim, podporovaný Moskvou, z povzbudzovania ilegálnej migrácie do týchto troch krajín, aby tak spôsobil spory a chaos v rámci EÚ.

Európska únia viní Bielorusko, že tento prílev migrantov organizuje ako odplatu za sankcie uvalené Západom v reakcii na potláčanie bieloruskej opozície a násilné zásahy proti jej prívržencom zo strany bieloruského vedenia a bezpečnostných zložiek.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.