19.09.2017, 11:55

VIDEO: Ruský pilot omylom vypálil rakety na obrom cvičení, trafil skupinu novinárov

Nehoda poznačila obrie manévre ruskej a bieloruskej armády

VIDEO: Ruský pilot omylom vypálil rakety na obrom cvičení, trafil skupinu novinárov
Zdroj: TASR

Na rusko-bieloruských manévroch Zapad 2017 došlo k nehode. Pilot vrtuľníka Ka-52 omylom odpálil niekoľko rakiet vzduch-zem a zasiahol budovu plnú divákov. Incident si vyžiadal niekoľko ranených, píše portál newsru.com.

Pozrite si video z incidentu:

Incident sa odohral na cvičebnom polygóne Lužskij neďaleko Petrohradu, píše newsru.com. "Bol to nácvik na prehliadku. Najviac zranení boli žurnalisti," uviedol jeden zo svedkov nehody. Úlomky rakety zničili dva automobily, najmenej dvaja ľudia boli hospitalizovaní s ťažkými zraneniami.

Dorazil aj Putin

Na polygón Lužskij v pondelok dorazil aj ruský prezident Vladimir Putin. Šéf Kremľa prizeral cvičnej operácii proti cudzím jednotkám, ktoré podľa scenára prenikli na územie Ruska a pripojili sa k teroristom a diverzantom. Do cvičenia sa zapojili jednotky ruských delostrelcov a príslušníkov raketových a tankových vojsk.

​Podľa newsru.com nie je jasné, kedy presne sa incident sa zablúdenými raketami vzduch-zem odohral, ​​zrejme ale ešte pred Putinovou návštevou.

​​Veľké cvičenie

Podľa ruských médií na polygón Lužskij dorazilo viacero novinárov vrátane reportérov zo zahraničia.

Sedemdňové manévre začali na západe Ruska a v Bielorusku minulý štvrtok. Strategické cvičenie má podľa Rusov obranný charakter a nie je namierené proti žiadnej tretej krajine. Veľké vojenské cvičenie vzbudzuje v Pobaltí aj na Západe značné obavy.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.