14.11.2017, 12:41

Vzťahy Ruska a Spojených štátov sú najhoršie za desiatky rokov, vyhlásil Medvedev

S americkým prezidentom Donaldom Trumpom si však ruský premiér rozumie.

Vzťahy Ruska a Spojených štátov sú najhoršie za desiatky rokov, vyhlásil Medvedev
Zdroj: Reuters

Vzťahy medzi Spojenými štátmi a Ruskom sú teraz na najnižšom bode za desiatky rokov. Vyhlásil to dnes ruský premiér Dmitrij Medvedev. Podľa agentúry RIA Novosti tiež povedal, že pri príležitosti summitu Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN) v Manile krátko hovoril s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

Medvedev kritizoval októbrové rozhodnutie Washingtonu rozšíriť zoznam protiruských sankcií. Dodal, že Spojené štáty týmto krokom vyhlásili Rusko za svojho nepriateľa, nie len súpera. Rusko proti sankciám, ktoré už v októbri označilo za nepriateľský akt, opakovane protestuje a hrozí analogickou odvetou. Podľa Medvedeva je Moskva na nové odvetné opatrenia pripravená.

Proti osobe prezidenta Trumpa ale Medvedev výhrady nemá, označil ho totiž za otvoreného a dobrého človeka, s ktorým je možné hovoriť o množstve tém. Medvedev sa spolu s Trumpom a ďalšími účastníkmi summitu ASEAN zišiel v nedeľu na slávnostnej večeri pri príležitosti 50. výročia vzniku tohto združenia. Spoločne sa zúčastnili aj tradičného fotenia, pri ktorom je oboch zaskočilo netradičné kríženie rúk.

Zdroj: REUTERS/Jonathan Ernst

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.