Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.12.2017, 11:29 Aktualizované dňa 14.12.2017 o 12:48

Vyšehradská štvorka sa dohodla. Líbyi Slovensko prispeje sumou takmer deväť miliónov

Štyri stredoeurópske krajiny sa dohodli vyčleniť na projekt sumu 35 miliónov eur.

Vyšehradská štvorka sa dohodla. Líbyi Slovensko prispeje sumou takmer deväť miliónov
Zdroj: TASR/AP

Predseda vlády SR Robert Fico po štvrtkovom stretnutí premiérov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom a talianskym premiérom Paolom Gentilonim v Bruseli potvrdil, že členské krajiny V4 sa rovnakou sumou zúčastnia na finančnej pomoci pre Líbyu vo výške 35 miliónov eur.

Len niekoľko hodín pred oficiálnym otvorením dvojdňového summitu EÚ v Bruseli, sa konalo stretnutie premiérov V4Junckerom a Gentilonim.

Schôdzka bola venovaná spoločnému projektu s Talianskom, ktorý je zameraný na podporu ochrany líbyjských hraníc. Z pohľadu slovenskej diplomacie tento projekt zapadá do širších snáh o zastavenie nelegálnej migrácie z Líbye do Európy.

Štyri stredoeurópske krajiny sa dohodli vyčleniť na tento projekt sumu 35 miliónov eur. Čo rovnomernom rozdelení predstavuje takmer deväť miliónov eur na každú z nich.

Premiéri V4 - Andrej Babiš (ČR), Viktor Orbán (Maďarsko), Mateusz Morawiecki (Poľsko) a Robert Fico (SR) celú záležitosť dotiahli do konca práve na spoločnom stretnutí s Gentilonim a Junckerom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.