Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2021, 15:04

Bali sa začína otvárať svetu. Za prísnych podmienok pustí turistov z vybraných krajín

Turisti, ktorí chcú na ostrov prísť, musí byť plne zaočkovaní proti chorobe covid-19, mať negatívny test na koronavírus a platné vízum.

Bali sa začína otvárať svetu. Za prísnych podmienok pustí turistov z vybraných krajín
Zdroj: Reuters

Indonézsky ostrov Bali sa dnes prvýkrát po 18 mesiacoch znovu otvoril návštevníkom z niektorých svetových krajín; Slovenská republika medzi nimi nie je. Turisti, ktorí chcú na ostrov prísť, musí byť plne zaočkovaní proti chorobe covid-19, mať negatívny test na koronavírus a platné vízum.

Podmienkou je tiež päťdňový pobyt v karanténe v niektorom z určených miestnych hotelov na vlastné náklady, informovala agentúra AP.

Predpokladá sa, že turistický ruch na ostrove, ktorý je známy belasými plážami, bude oživovať pomaly. Na dnešok neboli plánované žiadne medzinárodné lety na Bali, uviedla AP.

Podľa spravodajského serveru CNN môžu oddnes Bali navštevovať ľudia z 19 krajín - Číny, Indie, Japonska, Južnej Kórey, Saudskej Arábie, Spojených arabských emirátov, Nového Zélandu, Kuvajtu, Bahrajnu, Kataru, Lichtenštajnska, Talianska, Francúzska, Portugalska, Španielska, Švédska , Poľska, Maďarska a Nórska.

Ide o krajiny, ktoré spĺňajú kritériá Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), vrátane toho, že majú epidémiu pod kontrolou, uviedol indonézsky vládny minister Luhut Binsar Pandjaitan, ktorý je zodpovedný za boj proti covidu na ostrovoch Jáva a Bali. Návštevníci budú musieť podľa Pandjaitana v hoteloch, v reštauráciách a na plážach dodržiavať prísne pravidlá.

Indonézsky prezident Joko Widodo vyhlásil, že znovuotvorenie ostrova umožnila vysoká zaočkovanosť obyvateľstva, ktorá na Bali dosiahla 80 percent. Indonézia, ktorá má asi 274 miliónov obyvateľov, registruje teraz okolo 1000 nových prípadov nákazy koronavírusom denne, zatiaľ čo na vrchole epidémie v júli to bolo okolo 56-tisíc.

Turistický priemysel je na Bali hlavným zdrojom príjmov. Pred pandémiou sem prichádzalo ročne vyše šesť miliónov zahraničných návštevníkov ročne, v roku 2020 ich ale bol len milión. Do 92-tisíc ľudí zamestnaných v turizme na Bali stratilo prácu, napísala agentúra AP.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.