Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2021, 14:24 Aktualizované dňa 18.10.2021 o 15:00

Zomrela výrazná osobnosť americkej politiky. Colin Powell podľahol následkom koronavírusu

Exminister zahraničia USA Colin Powell zomrel vo veku 84 rokov.

Zomrela výrazná osobnosť americkej politiky. Colin Powell podľahol následkom koronavírusu
Zdroj: TASR/AP

Vo veku 84 rokov dnes ráno zomrel Colin Powell, bývalý republikánsky minister zahraničia USA. Príčinou úmrtia boli komplikácie spojené s covidom-19, uviedla jeho rodina vo vyhlásení na facebooku. Powell, prvý americký minister zahraničia čiernej farby pleti, bol proti chorobe plne očkovaný.

Powell pôsobil v administratíve Georgea Busha mladšieho. Rezort diplomacie riadil v rokoch 2001 až 2005. Za vlády Georgea Busha staršieho bol šéfom amerického zboru náčelníkov štábov.

Spojené štáty počas Powellovho pôsobenia začali vojenské operácie v Afganistane a v Iraku. Pred inváziou do Iraku neinformoval verejnosť úplne pravdivo, napríklad informácie o chemických zbraniach v krajine sa ukázali ako nepravdivé.

Powell, hoci republikán, podporil v prezidentských voľbách v rokoch 2008 a 2012 demokrata Baracka Obamu.

"Generál Colin L. Powell, bývalý americký minister zahraničia a predseda zboru náčelníkov štábov, dnes ráno zomrel na komplikácie spôsobené covidom-19. Bol plne očkovaný. Chceme poďakovať zdravotníckemu personálu v Národnom zdravotnom stredisku Waltera Reeda za ich láskavú starostlivosť. Stratili sme pozoruhodného a milujúceho manžela, otca, dedka a skvelého Američana," napísala Powellova rodina na facebooku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.