Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2021, 15:50 Aktualizované dňa 19.11.2021 o 18:26

Rakúsko sa počas lockdownu uzavrie aj turistom. Tí sa do krajiny nedostanú

Lockdown bude trvať najmenej desať dní, maximálne dvadsať.

Rakúsko sa počas lockdownu uzavrie aj turistom. Tí sa do krajiny nedostanú
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Rakúsko počas plošného lockdownu zakáže vstup do krajiny za účelom turistiky. Informoval o tom dnes oficiálny portál cestovného ruchu.

Pre ostatných cestujúcich zo zahraničia sa podmienky vstupu do alpskej krajiny sprísňujú.

Rakúska vláda dnes po rokovaní so županmi oznámila, že po nedávnych rekordných počtoch nových nákaz koronavírusom spustí od pondelka 22. novembra plošný lockdown.

"Uzávera" krajiny bude trvať najmenej desať dní a maximálne dvadsať. Od 1. februára bude v Rakúsku platiť povinné očkovanie pre všetkých obyvateľov.

"Turistické cesty do Rakúska nebudú počas lockdownu možné," uviedol turistický portál Austria.info s tým, že bližšie informácie oznámia hneď, ako budú k dispozícii.

V dôsledku lockdownu budú musieť prerušiť prevádzku okrem iného hotely a všetky voľnočasové zariadenia, vrátane lyžiarskych rezortov.

Mnohé z nich zatiaľ sezónu nezačali, niektoré však už spustili lanovky na ľadovcoch či vo vyššie položených oblastiach. Tie však teraz budú musieť dočasne zavrieť.

Od pondelka prestane Rakúsko pri vstupe do krajiny uznávať antigénne koronavírusové testy.  Budú už potrebné PCR testy staršie nie viac ako 72 hodín. Skončí aj výnimka pre pendlerov, ktorým test platil sedem dní.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.