Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2021, 08:26

Japonsko potvrdilo ďalší prípad variantu omikron. Cestovateľ prišiel z Peru

Očkovanie sa v Japonsku začalo v polovici februára a niektorí zdravotníci zaočkovaní v prvej vlne už môžu mať nižší počet protilátok.

Japonsko potvrdilo ďalší prípad variantu omikron. Cestovateľ prišiel z Peru
Zdroj: Reuters

V Japonsku potvrdili druhý prípad nákazy novým variantom vírusu SARS-CoV-2 s názvom omikron. V stredu o tom informovala miestna televízia Fuji News Network.

"Viacerí vládni predstavitelia nám potvrdili, že osoba infikovaná variantom omikron pricestovala do Japonska 29. novembra z Peru," uviedla televízia.

Nakazená osoba nebola v blízkom kontaktne s mužom, ktorý pricestoval z Namíbie a u ktorého nákazu novým variantom koronavírusu potvrdili v utorok.

Krajina vychádzajúceho slnka začala v stredu zdravotníckym pracovníkom ponúkať posilňovacie dávky vakcíny proti COVID-19 v dôsledku rastúcich obáv z nového variantu, informovala agentúra AP.

Očkovanie sa v Japonsku začalo v polovici februára a niektorí zdravotníci zaočkovaní v prvej vlne už môžu mať nižší počet protilátok. Tretie dávky očkovacích látok pre starších ľudí, ktorí boli očkovaní od apríla tohto roka, by mali byť distribuované v januári.

AP pripomenula, že zavádzanie očkovania sa v krajine rozbehlo pomaly, ale od konca mája sa prudko zrýchlilo. V súčasnosti je zaočkovaných asi 77 percent tamojšej populácie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.