Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.12.2021, 11:23 Aktualizované dňa 03.12.2021 o 13:10

Zomrel vatikánsky nuncius, koronavírusom sa nakazil počas návštevy pápeža na Slovensku

Počas záverečného dňa Františkovej návštevy sa v Šaštíne nakazili desiatky cirkevných hodnostárov vrátane kardinálov.

Apoštolský nuncius pri Európskej únii arcibiskup Aldo Giordano zomrel vo štvrtok vo veku 67 rokov na následky ochorenia COVID-19, ktoré dostal počas septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku. Informoval o tom taliansky denník La Stampa.

Nakazili sa aj iní

Neapolský denník Il Mattino píše, že počas záverečného dňa Františkovej návštevy na Slovensku sa v Šaštíne nakazili desiatky cirkevných hodnostárov vrátane kardinálov, medzi nimi aj vtedajší predseda Rady európskych biskupských konferencií kardinál Angelo Bagnasco a tiež niekoľko nunciov.

Zdroj: TASR - Martin Baumann

​Ako uvádza ďalej Il Mattino, Giordano "nemal ukončený vakcinačný cyklus".

Hospitalizovaný bol na jednotke intenzívnej starostlivosti v univerzitnej nemocnici v belgickom Leuvene, kde aj zomrel.

Talian Giordano sa stal vatikánskym nunciom pri EÚ v máji tohto roku, keď nahradil francúzskeho arcibiskupa Alaina Lebeaupina.

Konferencia biskupov Slovenska informáciu poprela

Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska poprela, že by sa taliansky arcibiskup Aldo Giordano nakazil ochorením Covid-19 na Slovensku, na následky ktorého zomrel.

Vo svojom stanovisku konferencia uviedla, že počas apoštolskej cesty Svätého Otca 12. - 15. septembra arcibiskup Slovensko nenavštívil, a teda nebol ani na slávnostnej svätej omši v Šaštíne.

"Správa o tom, že zomrel arcibiskup Aldo Giordano, sa nás všetkých bolestne dotkla a je nám veľmi ľúto, že nás tento vzácny duchovný otec a významný diplomat opustil," uviedla konferencia. Zároveň vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým jeho blízkym a modlí sa za neho, taktiež prosí o útechu pre pozostalých.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.