Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2018, 07:14

Časť letiska v Budapešti včera uzavreli. Dôvodom bola nebezpečná látka

Terminál 2B bol uzavretý v čase medzi 19.30 a 22.30.

Časť letiska v Budapešti včera uzavreli. Dôvodom bola nebezpečná látka
Zdroj: TASR/Reuters

Kvôli možnej bezpečnostnej hrozbe bol v stredu večer dočasne uzavretý jeden z terminálov letiska v Budapešti.

Dôvodom bolo prehriatie kontajnera, v ktorom sa prepravovala nebezpečná chemická látka. Informovala o tom dnes agentúra Reuters. Pri incidente sa nikomu nič nestalo.

Terminál 2B bol uzavretý v čase medzi 19.30 a 22.30. Opatrenia ovplyvnili odlety a prílety ôsmich lietadiel, uviedol hovorca letiska László Kurucz.

"Zdraviu nebezpečná látka sa nedostala do priestorov (letiska)," povedal hovorca maďarského úradu pre vysporiadanie sa s katastrofami Márton Hajdu s tým, že terminál uzavreli, aby sa incident rýchlo prešetril. Cestujúci ani posádka podľa neho neboli v ohrození života.

O akú látku sa jednalo a ktorý spoj ju prevážal, úrady neoznámili. Podľa maďarskej agentúry MTI išlo o izotopy irídia, ktoré si maďarská spoločnosť Izotóp Intézet Kft. objednala z Ruska a ktoré prepravovalo lietadlo z Istanbulu. Zástupca firmy uviedol, že zvýšenie teploty podobných chemických látok je pri prevoze obvyklé.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.