Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2018, 10:59

Obdivovateľ Vladimira Putina, Steven Seagal, chce byť ruským gubernátorom

Americký herec Steven Seagal chce byť ruským gubernátorom. Oprávňovať ho majú jeho ruské korene.

Obdivovateľ Vladimira Putina, Steven Seagal, chce byť ruským gubernátorom
Zdroj: Reuters

Hollywoodsky herec Steven Seagal, držiteľ titulu ruského splnomocnenca pre humanitárne vzťahy s USA, by sa chcel stať gubernátorom ruského Prímorského kraja na Ďalekom východe.

Symbolickú ponuku prijal od divákov filmového festivalu vo Vladivostoku. Seagal má už dva roky ruské občianstvo a označuje sa za obdivovateľa prezidenta Vladimira Putina.

K vysokému úradu ho vraj oprávňujú ruské korene z otcovej strany. Podľa dostupných údajov Seagalovi židovskí starí rodičia emigrovali z Ruska do Spojených štátov, matka je z holandsko-nemeckej rodiny.

Seagal sa narodil v roku 1952 v americkom Michigane. Putina označuje za svojho brata, aktívne v roku 2014 podporil ruskú okupáciu ukrajinského Krymu. Gubernátorské voľby v Prímorskom kraji skončili začiatkom septembra škandálom.

Po ohlásenom víťazstve kremeľského kandidáta sa ukázalo, že výsledok bol sfalšovaný. Ústredná volebná komisia voľby zrušila a náhradný termín stanovila na polovicu decembra.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.