Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2018, 07:49

Klimatická konferencia si vyžiadala "nastavený čas", štáty sa stále nedohodli

Takmer 200 účastníckych štátov sa napriek intenzívnym rokovaniam stále nedokázalo dohodnúť na súbore pravidiel.

Klimatická konferencia si vyžiadala "nastavený čas", štáty sa stále nedohodli
Zdroj: Reuters

Dvojtýždňová Konferencia OSN o zmene klímy (COP24), ktorá mala v Poľsku oficiálne skončiť v piatok, bude pokračovať aj sobotu. S odvolaním sa na piatkové vyhlásenie prezidenta konferencie Michala Kurtyka o tom informovala agentúra DPA.

Záverečné plenárne zasadnutie je tak naplánované na 06.00 h SEČ.

Takmer 200 účastníckych štátov sa napriek intenzívnym rokovaniam stále nedokázalo dohodnúť na súbore pravidiel, podľa ktorých by sa mali implementovať rezolúcie z parížskej konferencie o zmene klímy, ktorá sa konala v roku 2015.

Väčšina sporov sa týka financií, keďže chudobnejšie krajiny, ktoré sú najviac postihnuté klimatickými zmenami, žiadajú dlhodobú finančnú podporu a uznanie škôd, ktoré im otepľovanie planéty spôsobuje, dodáva DPA.

Sekcia Globálne vznikla v rámci programu Svet medzi riadkami, ktorý v spolupráci s HN realizuje mimovládna organizácia Človek v ohrození a Katedra žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Projekt spolufinancuje SlovakAid. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.