Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.12.2018, 07:08

Po zemetrasení hrozilo Filipínam a Indonézii cunami

Podľa americkej geologickej služby USGS otrasy nastali asi 193 kilometrov východne od mesta General Santos.

Po zemetrasení hrozilo Filipínam a Indonézii cunami
Zdroj: twitter.com/hashtag/earthquake

Po dnešnom silnom podmorskom zemetrasení o sile 6,9 ​​stupňa pri jihofilipínskom ostrove Mindanao vydali úrady varovanie pred nebezpečnými vlnami pre časť Filipín a Indonézie, neskôr ho však odvolali. Informovala o tom agentúra Reuters. Nie sú správy o žiadnych zranených alebo materiálnych škodách.

Podľa americkej geologickej služby USGS otrasy nastali asi 193 kilometrov východne od mesta General Santos v hĺbke 60 kilometrov.

Pacifické centrum varovania pred cunami najprv upozornilo na možný výskyt nebezpečných vĺn v okruhu 300 kilometrov od epicentra v časti Indonézie a Filipín.

Neskôr upresnilo, že vlny by mali byť iba necelých 0,3 metra vysoké a doraziť by mali k pobrežiu Indonézie, Filipín a Palau. Za zhruba dve hodiny po zemetrasení varovanie odvolali.

Indonézia tento rok zažila dve ničivé vlny cunami. V septembri si vlna na ostrove Sulawesi vyžiadala vyše 2000 obetí. Minulý týždeň cunami udrela na pobreží z oboch strán Sundského prielivu, ktorý leží medzi ostrovmi Jáva a Sumatra, zahynulo vyše 400 ľudí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.