Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2019, 17:05

VIDEO: Prepadnutá cesta na Floride odhalila tunel, ktorý viedol do banky

O prípad sa okamžite začali zaoberať agenti FBI, ktorí tunel prehľadali.

VIDEO: Prepadnutá cesta na Floride odhalila tunel, ktorý viedol do banky
Zdroj: TASR/AP

Daždivé počasie v utorok zmarilo pokus o vylúpenie banky v americkom meste Pembroke Pines na Floride. V dôsledku podmáčanej pôdy sa prepadla časť cesty neďaleko obchodného centra. Cestári pri prehliadke miesta objavili 45 metrov dlhý tunel, ktorý viedol smerom k banke sídliacej v nákupnom stredisku.

O prípad sa okamžite začali zaoberať agenti FBI, ktorí tunel prehľadali. "V priemere má tak 60 až 90 centimetrov. Je veľmi malý a pôsobí veľmi klaustrofobicky," uviedol špeciálny agent Michael D. Leverock pre televíziu CNN.

Vnútri tunela nikto v čase prepadu pôdy nebol. "Zatiaľ nevieme, kto za tým stojí. Mohli tu byť naposledy pred týždňom ale aj včera," povedal agent. Podľa prvej verzie predpokladajú, že na stavbe pracovali najmenej dvaja ľudia.

Kriminalisti nevylúčili, že zatiaľ objavili iba časť tunela. Vynaliezavosť lupičov ich však veľmi prekvapila. "Niečo také som videl len vo filmoch," čudoval sa agent Leverock.

Vyšetrovatelia na mieste objavili aj kábel, ktorý viedol k malému elektrickému generátoru umiestnenému pri vchode do tunela. Spolu s ním agenti našli aj topánky, malý rebrík a stoličku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.