StoryEditor

Danko v Moskve: Uklonil sa Putinovi a chcel vyprovokovať "slniečkarov"

09.05.2019, 15:53
Andrej Danko, ktorý v napätí čakal, kým si ho Vladimir Putin všimne, sa stojac v druhom rade evidentne poctený úctivo ukloní a opätuje pozdrav.

Ruský prezident Vladimir Putin kráča pozdĺž tribúny a podáva si ruky s každým v prvom rade. Začína predstaviteľmi armády, pokračuje k veteránom, až prejde k predsedovi Štátnej dumy Viačeslavovi Volodinovi.

​​Keď ide ďalej a podá si ruku s mladíkom v uniforme vedľa Volodina, vráti sa späť a podáva pravicu aj predsedovi parlamentu a SNS Andrejovi Dankovi, na ktorého ho upozorní práve šéf dumy.

Vladimir Putin si s Andrejom Dankom podáva ruku vo videu v 50 sekunde:

Nakoniec Danka prekvapili

Danko, ktorý v napätí čakal, kým si ho Putin všimne, sa stojac v druhom rade evidentne poctený úctivo ukloní a opätuje pozdrav jednému z najmocnejších mužov sveta, ktorý je v nemilosti západných lídrov. Dôvodom sú najmä anexia ukrajinského polostrova Krym Ruskom z roku 2014 a obvinenia z podpory separatistov v následnej ukrajinskej občianskej vojne.

​Stalo sa to dnes na vojenskej prehliadke na Červenom námestí v Moskve, ktorá sa konala v rámci osláv 74. výročia porážky nacistickej tretej ríše v druhej svetovej vojne. Danko sa na prehliadke zúčastnil ako jediný z predsedov parlamentov členských krajín Európskej únie.

Predseda slovenského parlamentu sa s Putinom stretol aj neskôr.

"Nakoniec ma prekvapili. Mohol som sa rozprávať s pánom prezidentom Putinom. Je to deň, na ktorý nezabudnem. Poďakoval som mu v mene Slovenskej republiky za oslobodenie a zaželal všetko dobré," vyjadril sa na Facebooku v príspevku, ku ktorému pridal aj fotografiu a ktorého propagáciu na sociálnej sieti si zaplatil.

Fotografia aj pre "slniečkarov"

Rovnako si zasponzoroval aj fotografiu s Volodinom, ku ktorej pripojil provokatívny status: "Slniečkari, aj pre vás jedna fotka, nech máte novú selfie."

Volodin, ktorého Danko dlhodobo označuje za svojho priateľa a opakovane sa s ním stretáva, je na sankčných zoznamoch Európskej únie a šéf národniarov preto doma čelí kritike za úzke kontakty s ním.

01 - Modified: 2022-08-04 21:56:15 - Feat.: - Title: Rusko sa pokúsi sfalšovať dôkazy v prípade väznice v Olenivke, uviedol Biely dom 02 - Modified: 2022-08-04 22:00:00 - Feat.: - Title: Český analytik Visingr pre HN: Ruská armáda stojí pred kolapsom, bod zlomu príde v auguste 03 - Modified: 2022-08-04 13:51:11 - Feat.: - Title: Bieloruskí vojaci sa zúčastnia na veľkých cvičeniach na Ďalekom východe v Rusku 04 - Modified: 2022-08-04 13:44:39 - Feat.: - Title: Za rusofóbne poznámky ju vykážu z krajiny. Nórska konzulka prišla o víza, musí opustiť Rusko 05 - Modified: 2022-08-04 13:05:00 - Feat.: - Title: Čína má právo na vojenské cvičenie, znie z Kremľa. Z vyvolania napätia viní USA
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
05. august 2022 06:24