StoryEditor

Danko v Moskve: Uklonil sa Putinovi a chcel vyprovokovať "slniečkarov"

09.05.2019, 15:53
Andrej Danko, ktorý v napätí čakal, kým si ho Vladimir Putin všimne, sa stojac v druhom rade evidentne poctený úctivo ukloní a opätuje pozdrav.

Ruský prezident Vladimir Putin kráča pozdĺž tribúny a podáva si ruky s každým v prvom rade. Začína predstaviteľmi armády, pokračuje k veteránom, až prejde k predsedovi Štátnej dumy Viačeslavovi Volodinovi.

​​Keď ide ďalej a podá si ruku s mladíkom v uniforme vedľa Volodina, vráti sa späť a podáva pravicu aj predsedovi parlamentu a SNS Andrejovi Dankovi, na ktorého ho upozorní práve šéf dumy.

Vladimir Putin si s Andrejom Dankom podáva ruku vo videu v 50 sekunde:

Nakoniec Danka prekvapili

Danko, ktorý v napätí čakal, kým si ho Putin všimne, sa stojac v druhom rade evidentne poctený úctivo ukloní a opätuje pozdrav jednému z najmocnejších mužov sveta, ktorý je v nemilosti západných lídrov. Dôvodom sú najmä anexia ukrajinského polostrova Krym Ruskom z roku 2014 a obvinenia z podpory separatistov v následnej ukrajinskej občianskej vojne.

​Stalo sa to dnes na vojenskej prehliadke na Červenom námestí v Moskve, ktorá sa konala v rámci osláv 74. výročia porážky nacistickej tretej ríše v druhej svetovej vojne. Danko sa na prehliadke zúčastnil ako jediný z predsedov parlamentov členských krajín Európskej únie.

Predseda slovenského parlamentu sa s Putinom stretol aj neskôr.

"Nakoniec ma prekvapili. Mohol som sa rozprávať s pánom prezidentom Putinom. Je to deň, na ktorý nezabudnem. Poďakoval som mu v mene Slovenskej republiky za oslobodenie a zaželal všetko dobré," vyjadril sa na Facebooku v príspevku, ku ktorému pridal aj fotografiu a ktorého propagáciu na sociálnej sieti si zaplatil.

Fotografia aj pre "slniečkarov"

Rovnako si zasponzoroval aj fotografiu s Volodinom, ku ktorej pripojil provokatívny status: "Slniečkari, aj pre vás jedna fotka, nech máte novú selfie."

Volodin, ktorého Danko dlhodobo označuje za svojho priateľa a opakovane sa s ním stretáva, je na sankčných zoznamoch Európskej únie a šéf národniarov preto doma čelí kritike za úzke kontakty s ním.

01 - Modified: 2024-02-26 23:12:48 - Feat.: - Title: Zázračné zbrane Západu sú ilúzia, očakávajme zlé správy z Ukrajiny, varuje expert. V čom majú Rusi navrch? 02 - Modified: 2024-02-26 13:52:13 - Feat.: - Title: Rusko a Čína diskutujú o pôžičkách v jüanoch. Nič však nie je rozhodnuté, vraví ruský minister financií 03 - Modified: 2024-02-26 13:13:34 - Feat.: - Title: Danko: Pri posielaní vojakov na Ukrajinu by hrozilo bezpečnostné riziko 04 - Modified: 2024-02-26 14:38:32 - Feat.: - Title: Scenáre vojny na Ukrajine: Masívne dodávky zbraní pre Kyjev, ale i zmena postoja Západu po kľúčových voľbách 05 - Modified: 2024-02-26 13:08:20 - Feat.: - Title: Putin dal Navaľného zabiť kvôli blížiacej sa výmene väzňov, tvrdia jeho spolupracovníčky
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
27. február 2024 01:12