Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2019, 20:28

Von der Leyenová sľúbila úzku spoluprácu s europarlamentom

O tom, či sa Ursula von der Leyenová, ktorú do funkcie navrhla Európska rada, skutočne stane šéfkou exekutívy Únie, rozhodnú 15. júla poslanci europarlamentu.

Ursula von der Leyenová
Zdroj: Reuters

Nominantka na funkciu predsedníčky Európskej komisie (EK) a súčasná nemecká ministerka obrany Ursula von der Leyenová v stredu v Bruseli uviedla, že bude "veľa počúvať" a úzko spolupracovať s Európskym parlamentom (EP). Informovala o tom agentúra AP.

"Mám v úmysle veľa počúvať, aby som v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov vytvorila pre Európu a komisiu na nasledujúcich päť rokov... víziu, ktorá bude založená na intenzívnej spolupôráci medzi európskym parlamentom, Európskou komisiou a Európskou radou," uviedla von der Leyenová.

​O tom, či sa Ursula von der Leyenová, ktorú do funkcie navrhla Európska rada, skutočne stane šéfkou exekutívy EÚ, rozhodnú 15. júla poslanci EP.

Po nominácii na šéfku EK von der Leyenová povedala, že je výberom lídrov 28 krajín Únie ohromená a že je to pre ňu veľká česť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.