Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.07.2019, 19:27

Harry a Meghan pokrstili syna Archieho. V súkromí a bez kráľovnej

Kto je Archieho krstným otcom a krstnou mamou, oznámené nebolo.

Harry a Meghan pokrstili syna Archieho. V súkromí a bez kráľovnej
Zdroj: TASR/Chris Allerton

Arcibiskup z Canterbury dnes v súkromnej kaplnke na hrade Windsor pokrstil syna britského princa Harryho a jeho manželky Meghan.

Kráľovná Alžbeta II. na krstiny Archieho, ktoré sa konali v úzkom kruhu pozvaných hostí, neprišla, mala naplánovaný iný program.

Vrtuľníkom na Windsor naopak priletel dedko Archieho, následník trónu princ Charles s manželkou Camillou, dorazila aj chlapcova babička Doria Raglandová, matka Meghan. Medzi hosťami bol Harryho brat William s manželkou Kate, ktorí sú sami rodičmi troch detí.

Kto je Archieho krstným otcom a krstnou mamou, oznámené nebolo.

Mnoho priaznivcov britskej kráľovskej rodiny bolo podľa agentúry DPA sklamaných, že sa Harry a Meghan s Archiem v deň jeho krstín neukázali na verejnosti. Obrad sa konal krátko po tom, čo sa ukázalo, že renovácia ich sídla Frogmore Cottage vyšla britských daňových poplatníkov na 2,4 milióna libier.

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sú známi tým, že si prísne strážia svoje súkromie a z dnešnej slávnostnej udalosti zverejnili len dve fotografie.

Jednou z nich je čiernobiely záber zachytávajúci iba mladú rodinu, na druhej sedia rodičia s malým Archiem v rúchu na pohovke a obklopujú ich príbuzní.

Zdroj: TASR/Chris Allerton

BBC na svojich internetových stránkach uvádza, že niektoré tradície Harry s Meghan dodržali. V prípade krstného rúcha, ktoré mal ich syn na sebe, išlo o repliku odevu, ktorý bol vyrobený pre najstaršiu dcéru kráľovnej Viktórie. Repliku historického rúcha ušila Angela Kellyová, osobná návrhárka kráľovnej Alžbety II. a boli do nej oblečené na krstiny aj iné deti v britskej kráľovskej rodine v posledných jedenástich rokoch.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.