Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.07.2019, 14:07

Kuriózny prípad: Nelegálnych migrantov pašovali do Spojených štátov mariňáci. Potom sa navzájom obviňovali

Na nezvyčajné aktivity členov námornej pechoty prišli príslušníci pohraničnej stráže.

Kuriózny prípad: Nelegálnych migrantov pašovali do Spojených štátov mariňáci. Potom sa navzájom obviňovali
Zdroj: Reuters

Príslušníci americkej námornej pechoty Bryon Darnell Law a David Javier Salazar-Quintero boli zadržaní v minulom týždni členmi pohraničnej stráže pri prevoze troch nelegálnych migrantov. Hliadka ich pristihla sedem míľ severne od hraníc s Mexikom.

O kurióznom zásahu pohraničnej stráže informoval portál New York Post.

Traja v utajení väzení Mexičania pri stretnutí s pohraničníkmi potvrdili, že sú v krajine nelegálne. A že boli cez hranicu dopravení čiernym autom, ktoré riadil Bryon Law.

Dvaja z troch prisťahovalcov zároveň mužom zákona oznámili, že plánovali na cestu do USA vynaložiť cez 8-tisíc dolárov. Pravdepodobne by ich zaplatili prevádzačom. Potom sa chceli usadiť v Los Angeles a New Jersey.

Law a Salazar-Quintero spoločne pôsobili na základni námornej pechoty Camp Pendleton kúsok od San Diega. Pri výsluchu priznali, že do krajiny dostali ešte jedného muža, ktorého vyzdvihli na rovnakom mieste ako poslednú trojicu, načo ho odviezli na parkovisko pri McDonalde v meste Del Mar, kde už na neho čakalo iné auto.

Vzájomná spolupráca však zadržaním skončila. Pri výsluchoch sa obaja mariňáci navzájom obviňovali, kto že za pašovanie môže. Law tvrdil, že obe akcie koordinoval jeho kolega, dokonca mu mal sľúbiť tisíc dolárov za prvé úspešné prevedenie cez hranice.

Žiadne peniaze síce nedostal, nakoniec však mal súhlasiť s tým, že si všetko vynahradia pri druhej akcii.

Salazar-Quintero kontroval, že to nie je pravda a že ho do kriminálnej činnosti dostal jeho kolega.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.