Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.07.2019, 10:32

Chorvátske úrady upozorňujú na zhustenú premávku na diaľniciach smerom k moru

Zosilnená premávka je predovšetkým na diaľnici A1 v smere Záhreb-Split-Ploče.

Chorvátske úrady upozorňujú na zhustenú premávku na diaľniciach smerom k moru
Zdroj: MAFRA

Na chorvátskych diaľniciach aj väčšine hraničných priechodov do Chorvátska dnes už od rána silno zhustla premávka, a to predovšetkým smerom k moru.

Podľa portálu tportal.hr na to upozornil chorvátsky automotoklub HAK. S dopravnými problémami sa tento víkend počíta vzhľadom k výmene dovolenkárov tráviacich dovolenku na Jadrane.

Zosilnená premávka je predovšetkým na diaľnici A1 v smere Záhreb-Split-Ploče. Jazda sa spomaľuje na diaľničnom obchvate okolo chorvátskej metropoly kvôli radám na mýtnej bráne Záhreb-Lučko. Ako dlhé sú kolóny áut HAK zatiaľ neuvádza.

Naproti tomu pri mýtnej bráne Demerje v smere na Záhreb sa podľa automotoklubu zatiaľ dlho nečaká.

Na očakávanú hustú premávku na stredoeurópskych diaľniciach s dlhými kolónami počas víkendu českých vodičov vopred upozornil BESIP a podobné varovanie vydali aj autokluby Nemecka (ADAC) a Rakúska (ÖAMTC).

Pri ceste do Chorvátsku by si vodiči podľa BESIP mali dať pozor na diaľnici A1 v smere zo Záhrebu na Split, Makarsku a Dubrovník, kde je poškodená vozovka medzi tunelmi Krpani a Sveti Rok. Maximálna povolená rýchlosť je preto v tomto úseku obmedzená na 100 kilometrov za hodinu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.