Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2019, 16:40

Na populárnom dovolenkovom ostrove zúri veľký požiar. Ohrozuje dediny aj národný park

Podľa regionálnych úradov je do boja s plameňmi zapojených 200 hasičov a desať lietadiel, ktoré na oheň zhadzujú vodu.

Na populárnom dovolenkovom ostrove zúri veľký požiar. Ohrozuje dediny aj národný park
Zdroj: Reuters

Na španielskom ostrove Gran Canaria hasiči od soboty bojujú s lesným požiarom, ktorý už donútil do 1000 miestnych obyvateľov opustiť svoje domovy. Podľa agentúry Reuters ohrozuje množstvo obcí a národný park Tamadaba na západe ostrova.

Oheň na treťom najväčšom z Kanárskych ostrovov sa postupne rozšíril na územie 1000 hektárov, škody na majetku ani obete však hlásené nie sú.

Podľa regionálnych úradov je do boja s plameňmi zapojených 200 hasičov a desať lietadiel, ktoré na oheň zhadzujú vodu. Horí okolo obcí Artenara a Tejeda, teda asi 30 kilometrov od metropoly Las Palmas. Pôvod požiaru zatiaľ nie je celkom jasný, polícia sa však domnieva, že spúšťačom mohla byť spájkovačka. V súvislosti s požiarom bol zatknutý 55-ročný muž.

Hasičský zbor Gran Canarie, ktorá je obľúbenou dovolenkovou destináciou, na Twitteri uviedol, že má s požiarom plné ruky práce. Nočný boj s plameňmi zachytáva video na twitterovom účte hasičov.

Svedkyňa Carla Rodriguezová médiám situáciu opísala ako "jeden z najbolestivejších výjavov, aký kedy videla". Podľa televízie Sky News je dym viditeľný z celého ostrova a tiež zo susedného Tenerife.

Evakuácia niekoľkých obcí však bola nariadená iba ako preventívne opatrenie a plamene sa zatiaľ nedostali k obydliam, informovala španielska vysielacia spoločnosť RTVE.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.