Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.08.2019, 16:42

Nové zbrane a vojenské cvičenia. Rusko sľubuje opatrenia v reakcii na postup NATO

Rusi zdôraznili, že všetky cvičenia budú mať "výlučne obranný charakter".

Nové zbrane a vojenské cvičenia. Rusko sľubuje opatrenia v reakcii na postup NATO
Zdroj: Reuters

Ruský minister obrany Sergej Šojgu dnes prisľúbil prijať nové "opatrenia na neutralizáciu hrozieb" vznikajúcich na západ od ruských hraníc.

Ide podľa neho o "posilňovanie prítomnosti NATO vo východnej Európe, rozmiestňovanie americkej protiraketovej obrany v Poľsku a Rumunsku a o rozšírení vojenskej spolupráce Severoatlantickej aliancie s Fínskom a Švédskom".

Uviedol to denník Kommersant na svojom webe.

Šojgu na zasadnutí vedenia ministerstva uviedol, že v Západnom vojenskom okruhu sa ešte tento rok uskutoční 20 cvičení na zdokonalenie jednotiek a že tento okruh do konca roka získa "viac ako 1300 kusov techniky", zároveň bude pokračovať doplňovanie jednotiek vojakmi slúžiacimi v ozbrojených silách na základe profesionálneho kontraktu.

Kommersant pripomenul, že náčelník ruského generálneho štábu Valerij Gerasimov na konci apríla vyhlásil, že Rusko kvôli aktivitám NATO zosilnelo zoskupenia vojsk na západe a juhu krajiny.

Súčasne odmietol ako dielo "protiruských médií" správy, že sa vraj Rusko chystá na vojnu.

Podľa portálu Newsru.com najväčším z chystaných cvičení sa stanú spoločné manévre s Bieloruskom, ktorých sa má v polovici septembra zúčastniť 12-tisíc vojakov s 950 kusmi techniky.

Šojgu zdôraznil, že všetky cvičenia budú mať "výlučne obranný charakter".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.