Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2019, 13:06

"Toto napätie je neriešiteľné." Johnsonov brat končí ako poslanec aj námestník ministra

Jo Johnson v referende v roku 2016 hlasoval za zotrvanie Británie v Európskej únii.

"Toto napätie je neriešiteľné." Johnsonov brat končí ako poslanec aj námestník ministra
Zdroj: Reuters

Jo Johnson, brat britského premiéra Borisa Johnsona, odstúpil vo štvrtok z funkcie námestníka ministra a zároveň sa vzdal aj poslaneckého mandátu. Informovala o tom televízia Sky News.

"V posledných týždňoch som bol rozpoltený medzi lojálnosťou rodine a národným záujmom — toto napätie je neriešiteľné," napísal na Twitteri Jo Johnson.

​Podľa neho preto nastal čas, aby jeho poslanecké kreslo v Dolnej snemovni britského parlamentu i funkciu námestníka ministra pre univerzity, vedu, výskum a inovácie.

Jo Johnson je členom Konzervatívnej strany a mladším bratom súčasného premiéra Borisa Johnsona. Obaja majú dlhodobo rozdielne názory na otázku brexitu.

Zatiaľ čo Jo Johnson v referende v roku 2016 hlasoval za zotrvanie v EÚ, jeho brat Boris bol jednou z ústredných tvárí kampane za brexit.

Premiér Boris Johnson sľubuje, že Spojené kráľovstvo odíde z EÚ 31. októbra 2019, či už s dohodou, alebo bez nej. Úvahy o možnosti ďalšieho odkladu brexitu odmieta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.