Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2019, 20:19

Čaputová: Karel Gott bol umelec, ktorý ovplyvnil mnohé generácie

Prezidentka sa zúčastňuje na dvojdňovom summite prezidentov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v českých Lánoch.

Zuzana Čaputová
Zdroj: TASR/J. Novák

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila sústrasť rodine Karla Gotta, ktorý zomrel v utorok vo veku 80 rokov.

Uviedla, že informáciu o úmrtí českého speváka sa symbolicky dozvedela v stredu dopoludnia práve v okamihu, keď vlak, ktorým cestovala z Bratislavy, zastavil v Prahe.

​Prezidentka sa zúčastňuje na dvojdňovom summite prezidentov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v českých Lánoch.

"Karla Gotta som považovala za umelca, ktorý ovplyvnil mnohé generácie ľudí v Československu, nielen v Českej republike. Chcem týmto vyjadriť úprimnú sústrasť jeho najbližším," uviedla pre prítomné médiá po návrate do hotela po skončení rokovaní v prvý deň summitu.

Český premiér Andrej Babiš v stredu po rokovaní vlády oznámil, že Karel Gott bude mať štátny pohreb, ak bude súhlasiť spevákova rodina. Deň pohrebu bude dňom štátneho smútku a vlajky budú vyvesené na pol žrde.

​Usporiadanie štátneho pohrebu má aj podporu prezidenta Miloša Zemana. Ten podľa svojho hovorcu Jiřího Ovčáčka "plne podporuje návrh usporiadať majstrovi Karlovi Gottovi štátny pohreb v katedrále a vyhlásiť v tento deň štátny smútok".

Štátne vlajky na Pražskom hrade a v Lánoch už v stredu z rozhodnutia prezidenta Zemana stiahli na pol žrde. Bude to tak až do štátneho pohrebu Karla Gotta, oznámil tiež Ovčáček.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.