Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.10.2019, 07:43

V Londýne zatkli desať ľudí. Chystali protesty

Nátlaková skupina Extinction Rebellion plánuje v pondelok začať sériu protestov v 60 mestách po celom svete.

V Londýne zatkli desať ľudí. Chystali protesty
Zdroj: Reuters

Polícia v sobotu v Londýne zatkla desať osôb a zabavila vybavenie pred plánovanými globálnymi protestmi aktivistov z hnutia Extinction Rebellion bojujúceho proti klimatickej zmene, informovala agentúra DPA.

Metropolitná polícia v južnom Londýne zadržala sedem žien a troch mužov pre podozrenie z prípravy rušenia verejného poriadku.

Medzinárodné protestné hnutie Extinction Rebellion (Vzbura proti vyhynutiu) informovalo, že polícia zabavila aj šesť vozidiel a tiež "stany, toalety a vybavenie pre zdravotne postihnuté osoby, čiže veci, vďaka ktorým by bolo hnutie Extinction Rebellion v Londýne bezpečné, čisté a prístupné pre všetkých".

Nátlaková skupina Extinction Rebellion plánuje v pondelok začať sériu protestov v 60 mestách po celom svete, ktoré budú trvať dva týždne.

Hnutie Extinction Rebellion vzniklo pred rokom vo Veľkej Británii a je aktívne aj v ďalších európskych krajinách.

Sekcia Globálne vznikla v rámci programu Svet medzi riadkami, ktorý v spolupráci s HN realizuje mimovládna organizácia Človek v ohrození a Katedra žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Projekt spolufinancuje SlovakAid.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.