Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2019, 08:29

Trump sľúbil stenu aj v Colorade. Je to trápne, nehraničíme s Mexikom, odpovedal guvernér

Postavíme nádhernú, veľkú stenu, ktorá bude naozaj fungovať, sľúbil Trump.

Trump sľúbil stenu aj v Colorade. Je to trápne, nehraničíme s Mexikom, odpovedal guvernér
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump sa tak nechal strhnúť zápalom pre svoju prioritu v boji proti nelegálnemu prisťahovalectvu, že v stredu prisľúbil postaviť múr i v štáte Colorado.

Kameň úrazu ale tkvie v tom, že Colorado, ktoré sa nachádza v centrálnej časti Spojených štátov medzi Utahom a Kansasom, nehraničí s Mexikom, poznamenala agentúra AFP.

"Viete, prečo vyhráme v Novom Mexiku? Pretože chcú bezpečnosť na hraniciach! Postavíme múr na hranici Nového Mexika a postavíme stenu v Colorade, postavíme nádhernú, veľkú stenu, ktorá bude naozaj fungovať, ktorú neprelezú, ani nepodlezú," sľúbil prezident pred publikom v Pittsburghu v Pensylvánii.

Zaujal tým podľa agentúry AP aj demokratického guvernéra štátu Colorado Jareda Polisa. "No to je trápne, Colorado nehraničí s Mexikom. Sláva Bohu, že Colorado teraz ponúka bezplatne celodenné škôlky, aby sa deti mohli naučiť základy zemepisu," napísal na twitteri.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.