Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2019, 10:53

Nemecká polícia chce vyriešiť vraždu spred 23 rokov. Otestuje preto 800 mužov

Obhorené telo zavraždeného jedenásťročného dievčaťa našli v roku 1996 dva dni po jej zmiznutí v meste Euskirchen.

Nemecká polícia chce vyriešiť vraždu spred 23 rokov. Otestuje preto 800 mužov
Zdroj: Reuters

Približne 800 mužov zo západonemeckého mesta Grevenbroich požiadala polícia o spoluprácu pri vyšetrovaní 23 rokov starej vraždy jedenásťročného dievčaťa. Claudiu Rufovú v roku 1996 ktosi uniesol, znásilnil a zavraždil.

Od stoviek mužov z jednej mestskej štvrti Grevenbroichu, ktorí čase vraždy mali v rozmedzí od 14 do 70 rokov, začala cez víkend polícia zbierať DNA, informovala agentúra DPA.

Policajti pozvali mužov zo štvrte Hemmerden do miestnej základnej školy, kde im začali odoberať vzorky slín. Celkom sú naplánované štyri termíny, okrem soboty a dneška tiež budúci víkend. Podľa vyšetrovateľov je ochota ľudí zúčastniť sa odberu veľká.

Podľa polície je síce nepravdepodobné, že by sa nechal otestovať samotný páchateľ, mohol by však prísť niektorý z jeho príbuzných.

Obhorené telo zavraždeného jedenásťročného dievčaťa našli v roku 1996 dva dni po jej zmiznutí v meste Euskirchen pri Bonne, teda približne 50 kilometrov južne od Grevenbroichu.

Už v roku 2010 sa Claudiinho vraha policajti pokúšali nájsť pri hromadnom zbere vzoriek DNA od 350 mužov. Neboli ale úspešní. Teraz podľa vyšetrovateľov pracujú s novými hypotézami a dôkazmi.

K spolupráci s políciou spoluobčanov prednedávnom vyzval tiež otec zavraždeného dievčaťa Friedhelm Ruf. "Páchateľ sa príliš dlho mohol schovávať medzi nami," povedal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.