Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2019, 12:04

"Teroristi" v poľskej škole vydesili žiakov, jeden vyskočil z okna. Riaditeľka o cvičení nikomu nepovedala

  • Zamaskované komando nielenže vyzeralo presvedčivo, ale v školských chodbách odpaľovalo aj ohlušujúce granáty.
  • Keby ktokoľvek počas akcie v škole zatelefonoval policajtom, prijali by hlásenie o teroristoch s plnou vážnosťou a podľa toho by tiež konali.
"Teroristi" v poľskej škole vydesili žiakov, jeden vyskočil z okna. Riaditeľka o cvičení nikomu nepovedala
Zdroj: Reprofoto Facebook

Jeden žiak vyskočil oknom, druhý prepadol panike a ďalšie deti sa vydesili k plaču počas simulovaného teroristického útoku, ktorý podnikli maskovaní muži so zbraňami v základnej škole v mestečku Barczewo na severovýchode Poľska. Riaditeľka školy, ktorá si útok z "cvičných dôvodov" objednala, bez toho, aby vopred niekoho varovala, už prišla o funkciu.

Žena nedávno získala diplom "superriaditeľka roka 2019", píšu miestne médiá.

"Až po ovládnutí školy teroristami ktosi konečne žiakom a učiteľom vysvetlil, že to nebol naozajstný útok, ale cvičenie a že páni v kuklách nie sú teroristi, ale fanúšikovia vojenskej histórie," napísal spravodajský portál Onet.pl. V budove boli aj predškoláci vo veku tri až šesť rokov.

Zamaskované komando nielenže vyzeralo presvedčivo, ale v školských chodbách odpaľovalo aj ohlušujúce granáty. Niektoré deti vraj stále trpia následkami zľaknutia a potrebujú pomoc odborníkov.

Útok šokoval nielen deti, ale aj ich rodičov, miestne úrady a aj políciu. Ani tá totiž nebola vopred upozornená, a tak aspoň dodatočne varovala, že všetko mohlo dopadnúť veľmi zle.

Keby totiž ktokoľvek počas akcie v škole zatelefonoval policajtom, prijali by hlásenie o teroristoch s plnou vážnosťou a podľa toho by tiež konali.

Riaditeľku na čele školy aktuálne zastupuje učiteľ, ktorý síce o útoku nevedel, ale dokázal duchaprítomne upokojiť triedu, vrátane desaťročného chlapca, ktorý prepadol záchvatu paniky. A chlapec z inej triedy, ktorý pred teroristami vyskočil z okna, našťastie skákal z triedy na prízemí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.