Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.12.2019, 18:03

Upokoj sa Greta, vyber sa do kina, odporučil mladej Švédke Trump. Tá okamžite reagovala

Donald Trump tweet napísal krátko po tom, čo časopis Time v stredu vyhlásil Gretu Thunbergovú za osobnosť roka.

Upokoj sa Greta, vyber sa do kina, odporučil mladej Švédke Trump. Tá okamžite reagovala
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump odporučil vo svojom dnešnom rannom tweete Švédke Grete Thunbergovej, ktorá sa stala symbolom mladých ľudí dožadujúcich sa účinnejšieho boja proti klimatickým zmenám, aby sa upokojila a išla radšej s kamarátkou do kina.

Thunbergová na to reagovala veľmi rýchlo a získala si tým ocenenie mnohých ľudí, keď svoju charakteristiku na twitterovom účte rozšírila v duchu Trumpovho odporúčaní.

Trump tweet napísal krátko po tom, čo časopis Time v stredu vyhlásil Thunbergovú za osobnosť roka.

"Také smiešne. Greta musí zapracovať na svojom probléme zvládania hnevu a potom si zájsť s kamarátkou na nejaký dobrý starý film! Upokoj sa Greta!" napísal Trump.

Thunbergová, ktorá trpí ľahšou formou autizmu, s reakciou neotáľala. Svoj profil na twitteri promptne upravila takto: "Dospievajúca osoba, ktorá pracuje na tom, ako zvládať hnev. Práve teraz sa upokojuje a s kamarátkou sleduje dobrý starý film."

Trump sa o Thunbergovej zmienil na twitteri už v septembri, keď bola študentka v USA na klimatickom summite OSN a predniesla na ňom kritický prejav.

"Vyzerá ako veľmi šťastné dievča, ktoré sa teší na jasnú a úžasnú budúcnosť. To rád vidím," napísal vtedy Trump sarkasticky na twitteri.

Aj vtedy Švédka pohotovo zmenila svoju charakteristiku a vo svojom profile sa opísala ako "veľmi šťastné dievča, ktoré sa teší na jasnú a úžasnú budúcnosť".

Thunbergovú kritizovali za jej aktivity i ďalší politici, okrem iných aj brazílsky prezident Jair Bolsonaro. Prekážala mu jej kritika zaobchádzania s indiánmi, ktorí chránia amazonský prales pred výrubom. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.